یک نماینده مجلس:

اقتصاد مقاومتی تنها راه خروج اقتصاد کشور از چالش‌های موجود است

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اقتصاد مقاومتی را تنها راه نجات کشور از چالشهای اقتصادی موجود دانست.

حجت الاسلام وحید احمدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، گفت: اخیرا مقام معظم رهبری تاکیداتی بر اجرای جدی اقتصاد مقاومتی در کشور داشتند که این امر نشان می دهد شرایط فعلی کشور نیازمند اتکا به داخل و کاهش وابستگی به خارج است.

وی با بیان اینکه دشمنان طی این سالیان همواره سعی کرده اند در عرصه های مختلف برای ما مشکلاتی ایجاد کنند، ادامه داد: تمام تلاش دشمن در حوزه های مختلف با شکست مواجه شد و امروز اقتصاد کشور را نشانه گرفته اند.

این عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه معتقد است، هدف دشمن از تحریم اقتصاد ایران ایجاد مشکل در درون کشور و ناراضی کردن مردم است تا این بار مردم را در مقابل نظام قرار دهند.

احمدی با اشاره به اعمال تحریم های ناجوانمردانه علیه ایران که روز به روز هم بیشتر می شود، تصریح کرد: از سال ها قبل رهبر معظم انقلاب هدف دشمنان را شناسایی کردند و برای مقابله با آن هر سال را با یک نام و با رویکرد اقتصادی تعیین نمودند.

وی اقتصاد مقاومتی را از دیگر راهکارهای رهبری برای مقابله با دشمنان خواند و یادآوری کرد: هدف از این اقتصاد کاهش اتکا به نفت است که البته باید طی سالیان گذشته این کار انجام می شد که در دولت های گذشته به آن توجه نشد و باعث شد ما در سال های اخیر در برابر تحریم ها با مشکلات جدی مواجه شویم.

نماینده کنگاور، صحنه و هرسین در خصوص سایر ویژگی های اقتصاد مقاومتی اضافه کرد: این اقتصاد به گونه ای است که در مقابل آسیب ها و فراز و فرودها مقاومت می کند و متکی به منابع داخلی است.

احمدی گفت: اقتصاد متکی به تولید داخل نیازمند پشتوانه کار داخلی و استفاده از همه توانمندی های موجود در کشور است.

وی از پتانسیل ها و منابع روی زمینی و زیرزمینی ایران هم یاد کرد و ادامه داد: ما کیلومترها مرز با 15 کشور جهان داریم و ایران نسبت به بسیاری از این کشورها از موقعیت بهتری برخوردار است.

به گفته این نماینده مجلس با وجود همه این پتانسیل ها اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور دور از دسترس نیست و تنها چیزی که می تواند مانع شود این است که باور نداشته باشیم می توانیم خودکفا شویم و برای تامین نیازها نگاهمان به دست خارج از کشور باشد.

احمدی با تاکید بر اینکه افرادی باید برای اجرا و تشریح اقتصاد مقاومتی برای مردم به کار گرفته شوند که خود به این اقتصاد باور داشته باشند، اظهار کرد: آنچه می تواند مانع تحقق اقتصاد مقاومتی شود نوع نگاه این افراد است که به قدرت داخل اتکا نداشته باشند.

وی اظهار گفت: با تقویت پایه های اقتصاد مقاومتی در کشور می توان ایران را به استقلال رساند و از وابستگی به کشورهایی که اقتصاد ما را تحریم می کنند، کاست.

انتهای پیام

کد N143716