سخنگوی وزارت امورخارجه خبرداد:

گسترش فعالیت مرکز دیپلماسی عمومی

سیاست خارجی

با توجه به این که رسانه‌های گروهی عنصری قوی در دیپلماسی عمومی هستند در تلاش هستیم از ظرفیت رسانه‌ها برای معرفی بیشتر ایران و دیدگاه‌هایمان بهره‌مند شویم.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی با تاکید بر اینکه ساز و کارهای لازم در حوزه اداری و اجرایی کشور برای توجه به دیپلماسی عمومی تهیه وتنظیم شده است، اظهار داشت: با شکل‌گیری تدریجی مجموعه برنامه‌هایی که درحوزه دیپلماسی عمومی در نظر گرفته شده و با همکاری نهاد‌ها و تمامی علاقمندان، واقعیت‌ها و ظرفیت‌های ایران شناسایی و ارتباط گسترده‌تری با جهان برقرار کنیم و وزن ایران در دیپلماسی منطقه‌ای و جهانی گسترش پیدا کند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، مرضیه افخم با بیان اینکه معرفی، شناسایی ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل کشورمان از محورهای اصلی رویکرد دیپلماسی عمومی ایران است که به منظور حضور موثر‌تر در حوزه افکار عمومی کشور و ارتقاء جایگاه و معرفی واقعیت‌های مرتبط با تحولات ایران در عرصه بین الملل صورت گرفته است، اظهار داشت: بخش دیپلماسی عمومی از بخشهای زیرمجموعه سخنگوی وزارت امور خارجه است و در این زمینه تلاش شده با تمرکز خاصی به این موضوع پرداخته شود.

وی ادامه داد: دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه درصدد ایجاد تمرکز در برنامه‌های نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور و شناسایی حوزه‌های مرتبط با افکار عمومی است.

سخنگوی وزارت امورخارجه گفت: همواره برخی از نهادهای مردمی با توجه به توانایی‌هایشان از دستگاه سیاست خارجی خواسته‌اند تا در چارچوب حاکمیتی اجازه فعالیت داشته باشند به این منظور وزارت امور خارجه شناسایی ظرفیت نهادهای مردمی در بخش دیپلماسی عمومی را در دستورکار خود قرار داده است.

وی به فعال کردن حوزه‌های جدید ارتباطاتی درکنار حوزه‌های سنتی و رسمی سیاست خارجی اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به اینکه رسانه‌های گروهی عنصری قوی در دیپلماسی عمومی هستند، در تلاش هستیم از ظرفیت رسانه‌ها برای معرفی بیشتر ایران و دیدگاه‌هایمان بهره‌مند شویم.

افخم گفت: با گسترش مبادلات رسانه‌ای جمهوری اسلامی ایرن با کشورهای دیگر و استفاده از ظرفیت رسانه و ارتباطات رسانه‌ای، صدای ما بهتر، رسا‌تر و واقعی‌تر به افکار عمومی و جهانیان می‌رسد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با شکل گیری تدریجی مجموعه برنامه‌هایی که درحوزه دیپلماسی عمومی در نظر گرفته شده و با همکاری نهاد‌ها و تمامی علاقمندان، واقعیت‌ها و ظرفیت‌های ایران شناسایی و ارتباط گسترده تری با جهان برقرار کنیم و وزن ایران در دیپلماسی منطقه‌ای و جهانی گسترش پیدا کند.

 

کد N143503