دهدشتی: چکهای بابک زنجانی ارزشی ندارد

بابک زنجانی

-اگر قرار باشد این چک‌ها بازگردانده شود بایستی به سازمان تامین اجتماعی داده شود، این چک‌ها ارزشی ندارد اما اگر قرار است بازگردانده شود باید به تامین اجتماعی داده شود

عضو کمیته مشترک کمیسیون‌های اصل 90 و انرژی مجلس برای بررسی پرونده بابک زنجانی از جلسات کمیسیون‌های یاد شده و دستگاه قضا در راستیا رسیدگی به این پرونده خبر داد.
حسین دهدشتی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیته مشترک کمیسیون‌های اصل 90 و انرژی مجلس برای بررسی پرونده بابک زنجانی درخصوص آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی و چهار فقره چک تامین اجتماعی که وی به وزارت نفت داده است، گفت: به وزارت نفت تاکید کرده‌ایم که حق ندارد چک‌ها را به بابک زنجانی بازگرداند.
وی اضافه کرد: قاعدتا اگر وی به عنوان ضمانت نیز این چک‌ها را به وزارت نفت داده باشد، عقل حکم می‌کند که وزارت نفت این چک‌ها را نزد خود نگه دارد، البته ما نیز تاکید کردیم که به هیچ حق بازگرداندن این چک‌ها به آقای زنجانی را ندارید.


بخشهای مهم سخنان دهدشتی:
-اگر قرار باشد این چک‌ها بازگردانده شود بایستی به سازمان تامین اجتماعی داده شود، این چک‌ها ارزشی ندارد اما اگر قرار است بازگردانده شود باید به تامین اجتماعی داده شود.
-معامله‌ای بین آقای زنجانی و سازمان تامین اجتماعی صورت نگرفته است و با توجه به اینکه چک‌ها برای این سازمان است و مدیر وقت آن اشتباهی عمدی یا سهوی کرده است.
- یک فقره چک نیز در معامله تامین اجتماعی در دست بابک زنجانی است، این چک‌ها به سازمان تامین اجتماعی تعلق دارد و این سازمان بایستی بحث چک‌ها را پیگیری کند؛ قاعدتا سازمان تامین اجتماعی باید این چک‌ها را پیگیری کند.
- ما به دنبال مذاکره با قوه قضاییه و کمیسیون اصل 90 هستیم، ما در این جلسات اطلاعات خود را جمع آوری خواهیم کرد و بسته به این اطلاعات درباره این پرونده نیز تصمیم‌گیری خواهد شد.
پیش‌ از این حسین دهدشتی گفته بود: چک‌های سازمان تامین اجتماعی پنج فقره بود که چهار فقره آن در اختیار وزارت نفت است؛ بابک زنجانی قصد داشته به وزارت نفت ضمانت دهد و به همین دلیل چک‌ها را به آنها داده است. وزارت نفت چون چیزی در دست نداشت و چون این چک‌ها از هیچ بهتر بود، آنها را از بابک زنجانی گرفته بود، هرچند این چک عملا هیچ ارزشی ندارد؛ به هر حال بابک زنجانی زمین یا هر چیز دیگری را هم به عنوان وثیقه گذاشته است. بابک زنجانی باید یک چک دیگر را که اکنون در اختیار دارد به تامین اجتماعی بازگرداند.
45231


 

کد N143414