در دیدار فرستاده ویژه دولت بلژیک در امور سوریه

امیرعبداللهیان اعلام کرد: آمادگی ایجاد ساز و کار همکاری سه جانبه ایران، سوریه و بلژیک

سیاسی

مارک اوته فرستاده ویژه دولت بلژیک در امور سوریه که به همراه معاون نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه آن کشور در حال دیدار از جمهوری اسلامی ایران می‌باشد، روز یکشنبه با معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) دو طرف در این دیدار ضمن گفت‌وگو و تبادل نظر در خصوص ابعاد مختلف مسئله سوریه ، در مورد نحوه کمک‌رسانی به مردم آن کشور رایزنی نمودند.

در این دیدار امیرعبداللهیان ضمن تشریح آخرین تحولات سوریه اظهار داشت: کمک‌رسانی به مردم آسیب دیده سوریه ، مبارزه با تروریسم و افراطی‌گری و تلاش برای حل سیاسی بحران این کشور در کانون توجه جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.

وی با تبیین حجم کمک‌های غذایی و دارویی کشورمان که از ابتدای بحران تاکنون در اختیار مردم سوریه قرار گرفته است ، به تشریح همکاری‌های جاری با برخی از کشورهای اروپایی از جمله سوئیس برای کمک‌رسانی به مردم نیازمند در مناطق مختلف آن کشور پرداخت و ابراز آمادگی نمود که ساز و کار همکاری سه جانبه ای میان جمهوری اسلامی ایران ، سوریه و بلژیک نیز ایجاد گردد.

فرستاده ویژه دولت بلژیک در امور سوریه نیز در این دیدار اظهار داشت: وخامت وضعیت مردم سوریه و نحوه کمک رسانی بشر دوستانه به نیازمندان مهمترین نگرانی مقامات و مردم کشورش می باشد.

وی ابراز آمادگی نمود که از طریق مقامات رسمی و سازمان‌های غیردولتی دو کشور ، شرایط میدانی و نیازهای مردم سوریه مورد بررسی قرار گیرد و ساز و کارهای لازم برای کمک به مردم سوریه از طریق دولت سوریه و با همکاری هلال احمر ایران و سوریه و سایر کشورهای اروپایی علاقمند ایجاد گردد.

طرفین همچنین موضوع تروریسم ، حضور تروریست‌های اروپایی در سوریه و تهدیدات ناشی از گسترش تروریسم در جهان را مورد تبادل نظر قرار دادند.

دو طرف همچنین توافق نمودند که به مشورت ها در موضوع ارائه کمک های انسان دوستانه ، حل و فصل سیاسی بحران و مبارزه با تروریسم در سوریه ادامه دهند.

انتهای پیام

کد N143236