حمدین صباحی: به حمایت اخوان المسلمین نیازی ندارم/نامزدی السیسی باعث اطمینان است

مصر

در پی انتشار اخباری مبنی بر انجام دیدارهای محرمانه میان حمدین صباحی و اعضای اخوان المسلمین جهت جلب حمایت آنها در انتخابات ریاست جمهوری مصر وی تصریح کرد که این اخبار صحت نداشته و هیچ ائتلافی با اخوان المسلمین در انتخابات نخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، حمدین صباحی، رئیس "جریان مردمی" مصر اظهار کرد که هیچ ائتلاف یا همکاری با اخوان المسلمین در انتخابات آتی مصر نخواهد داشت.

وی در بیانیه تاکید کرد که اخبار منتشر شده از سوی روزنامه اماراتی "البیان" مبنی بر دیدارهای محرمانه میان وی و اعضای اخوان المسلمین صحت ندارد.

حمدین صباحی عنوان داشت: موضع من در قبال اخوان المسلمین کاملا شفاف است و با رهبران یا اعضای این گروه دیدار نکرده و نخواهم کرد.

این مقام مصری در ادامه افزود: من به صورت علنی اعلام می‌کنم که هیچگونه هماهنگی یا ائتلاف با اعضای اخوان المسلمین در انتخابات آتی را نمی‌پذیرم.

وی تصریح کرد: در سایه اقدامات خشونت‌آمیز اعضای اخوان المسلمین تلاش‌های آنها برای به چالش کشیدن اراده مردم مصر که در 30 ژوئن علیه سیاست‌های اخوان المسلمین نمود پیدا کرد من هیچ حمایتی از آنها نمی‌خواهم.

پیشتر روزنامه اماراتی البیان گزارش داد حمدین صباحی دیدارهای محرمانه‌ای با اعضای اخوان المسلمین داشته تا راه‌های حمایت اخوان المسلمین از وی در انتخابات ریاست جمهوری را مورد بررسی قرار دهد.

در همین حال، سایت اینترنتی النشره گزارش داد که رئیس جریان مردمی مصر آمادگی خود را برای رقابت با هر نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری اعلام و تاکید کرده نامزد شدن عبدالفتاح السیسی، وزیر دفاع مصر در انتخابات به وی اطمینان می‌دهد چرا که هر چقدر نامزدها قدرتمندتر باشند انتخابات بهتر خواهد بود.

حمدین صباحی تصریح کرد: اخوان المسلمین حتی یک رای هم به من نمی‌دهد. اخوان المسلمین به عبدالفتاح السیسی رای می‌دهند چرا که حضور من در ریاست جمهوری به معنی این است که انقلاب به نهادهای دولت راه پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه مصر یک کشور دموکرات و قانون‌مدار خواهد بود اظهار کرد: در صورتی که کسی نظر خود را به صورت مسالمت‌آمیز بیان کند هیچ مقابله‌ای با وی نخواهد شد.

انتهای پیام

کد N143092