پادشاه اردن: اندیشه "کشور جایگزین" برای فلسطینی‌ها توهمی بیش نیست

فلسطين

پادشاه اردن با تاکید بر اینکه امان مذاکرات صلح میان فلسطین و اسرائیل را از نزدیک دنبال می‌کند تاکید کرد: اندیشه "کشور جایگزین" برای فلسطینی‌ها توهمی بیش نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن در دیدار با نمایندگان و برخی مسئولان پارلمان این کشور اندیشه یافتن "کشور جایگزین" برای فلسطینی‌ها و حل مساله فلسطین را توهم خواند و افزود: کسانی که گهگاه چنین افکاری را ترویج می‌دهند دنبال فتنه‌افکنی هستند.

وی همچنین تهدید کرد که اسامی کسانی را که دست به چنین اقداماتی می‌زنند را فاش خواهد کرد.

ملک عبدالله دوم در ادامه افزود: این سخنان تا کی ادامه خواهد داشت؟ بارها تاکید کرده‌ام و باز هم تاکید می‌کنم که اردن همان اردن است و فلسطین همان فلسطین. در گذشته، امروز و در آینده نیز همین طور خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: من دوست داشتم پیش از سفرم به آمریکا در خصوص این موضوع صحبت کنم تا کسی نگوید که پس از سفرم به آمریکا همه چیز تغییر کرده و اتفاق جدیدی افتاده است.

پادشاه اردن گفت: متاسفانه همانطور که ملاحظه می‌کنید هر زمان که صحبت از تلاش‌های جدی برای حل درگیری میان فلسطین و اسرائیل می‌شد، همگان از مساله "کشور جایگزین" سخن به میان می‌آوردند اما باید بگویم موضع ما در این باره کاملا روشن است.

وی برخی گروه‌ها و جریان‌ها را در داخل اردن به انتشار چنین افکاری متهم کرد و اقدامات این جریان‌ها را "فتنه‌گری" دانست.

ملک عبدالله دوم در ادامه گفت: مسائل مهمتری از جمله اصلاحات سیاسی و اقتصادی هست که باید بر آنها متمرکز شویم تا مشکلات داخلی خود را حل کنیم.

وی ضمن درخواست از مردم برای مقابله با افرادی که چنین افکاری را ترویج می‌دهند، تاکید کرد: صحبت کردن از "کشور جایگزین" تنها موجب تنش و آشفتگی است و این صحبت‌ها نشان می‌دهد افرادی در اردن هستند که می‌خواهند میان خود و مردم اردن تفاوت قائل شوند.

پادشاه اردن عنوان داشت: اگر کسی بیاید و بگوید ما 100 میلیارد دلار به اردن می‌دهیم به وی خواهیم گفت برو ما حتی یک ریال را هم قبول نمی‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اردن در جریان تمامی تحولات مذاکرات میان فلسطین و اسرائیل قرار دارد.

انتهای پیام

کد N142984