در دیدار با هیاتی از آژانس امداد و کار آوارگان فلسطینی؛

المعلم: دمشق به میزبانی از آوارگان فلسطینی ادامه می‌دهد

سوريه,فلسطين

وزیر خارجه سوریه گروه‌های تروریستی و مسلح را به ایجاد چالش‌ در روند کمک رسانی‌ به آوارگان فلسطینی در سوریه متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ‌به نقل از پایگاه اینترنتی پانوراما، ولید المعلم، وزیر خارجه سوریه و معاون نخست وزیر این کشور با فیلیپ گراندی، کمیساریای آژانس امداد و کار آوارگان فلسطینی (آنروا) در خاور دور و هیات همراه وی در دمشق دیدار کرد.

گراندی در این دیدار به تلاش‌های آنروا در حمایت و امداد رسانی به آوارگان فلسطینی آسیب دیده در جنگ سوریه به ویژه در اردوگاه "الیرموک" در جنوب دمشق اشاره و از همکاری‌های ثمربخش و تلاش‌های سازنده دولت سوریه قدردانی کرد.

وی اظهار امیدواری کرد که این همکاری‌ها با کمیساریای جدید در آینده نیز ادامه داشته باشد تا بار رنج‌ها از آوارگان فلسطینی کمتر شود و بر چالش‌ها و مشکلات فعالیت آنروا در سوریه فائق آید.

در همین راستا، ولید المعلم از تلاش‌های آنروا در این کشور قدردانی و گروه‌های تروریستی و مسلح را به ایجاد چالش‌ در روند کمک رسانی‌ به آوارگان فلسطینی در سوریه متهم کرد.

وی با تاکید بر اینکه دولت سوریه میزبانی این آوارگان را تا زمان دستیابی آنها به حق بازگشت به وطنشان در فلسطین ادامه می‌دهد تاکید کرد که آوارگان فلسطینی باید در قبال رخدادهای سوریه بی‌طرفانه عمل کنند.

گراندی همچنین با فیصل المقداد، معاون وزیر خارجه سوریه دیدار و در خصوص مسائل مربوط به همکاری دمشق با آنروا بحث و مذاکره کرد.

انتهای پیام

کد N142937