شکایت از جنتي به کمیسیون اصل 90؛

سوال از وزیر ارشاد به هیات رییسه مجلس ارائه شد

فرهنگ و ارشاد اسلامی,مجلس شورای اسلامی,مجلس نهم,قانونگذاری,سید مسعود میرکاظمی,علی جنتی

همشهری آنلاین: نمایندگان مجلس شورای اسلامی از ارائه سوال از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به هیات رییسه مجلس و شکایت از علی جنتی به کمیسیون اصل ۹۰ خبر دادند.

ایران > قانونگذاری- همشهری آنلاین:
نمایندگان مجلس شورای اسلامی از ارائه سوال از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به هیات رییسه مجلس و شکایت از علی جنتی به کمیسیون اصل ۹۰ خبر دادند.

به گزارش ایرنا، مصطفی افضلی‌فرد سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با اعلام شکایت افراد حقیقی و حقوقی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره آنچه که تحت عنوان «روند هجمه‌ها در رسانه‌ها» و «ابتذال در جامعه» نامیده شده است، گفت: پس از تعطیلات مجلس، علی جنتی وزیر ارشاد باید در کمیسیون اصل 90 حاضر و پاسخگو باشد.

سیدعلی طاهری، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس نیز در گفت‌وگویی با ایرنا، با اشاره مقاله روزنامه آسمان درباره قصاص و توقیف این روزنامه، گفت: جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، طرح سوال از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را به هیات رییسه مجلس ارائه کردند.

سیدعلی طاهری افزود: «جمعی از نمایندگان مجلس در اعتراض به روند توهین مقدسات در برخی روزنامه‌ها و برخی رفتارهایی که در فضای فرهنگی کشور رخ می‌دهد، سوالی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را امضا و تقدیم هیات رییسه مجلس کرده‌اند.»

به گفته وی، سید مسعود میرکاظمی طراح و جمع‌آوری کننده امضاهای طرح این سوال از وزیر ارشاد است.