دیدار وزیر خارجه بلژیک با رییس مجلس شورای اسلامی

"دیدیه ریندرز"، معاون نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه بلژیک، عصر امروز یکشنبه با دکتر "علی لاریجانی"، رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دکتر لاریجانی در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه مثبت روابط دو کشور، گفت: گسترش همکاری‌های سیاسی و اقتصادی با بلژیک به‌ویژه در عرصه پارلمانی مورد حمایت مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مذاکرات جاری ایران با گروه 1+5، پیرامون برنامه اقدام مشترک، گفت: مجلس شورای اسلامی بر نحوه اجرای توافقات نظارت دارد.

دکتر لاریجانی در ادامه با اشاره به "درک نادرست کشورهای غربی از واقعیات مسائل ایران"، ابراز امیدواری کرد: با انجام گفت‌وگوهای منظم درخصوص مسائل مختلف میان ایران و اروپا، سوءتفاهمات موجود از میان برود.

وی در ادامه، نسبت به توسعه همکاری‌های همه‌جانبه با اروپا ابراز امیدواری کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به همکاری‌های دو کشور ایران و بلژیک در زمینه مبارزه با مواد مخدر، افزود: ایران با وجود افزایش مشکلات در افغانستان ناشی از اشغال این کشور توسط نیروهای خارجی، در زمینه مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر، با جدیت فعالیت می‌کند.

به گزارش ایسنا، "دیدیه ریندرز"، وزیر امور خارجه بلژیک نیز در ادامه این دیدار با اشاره به مناسبات دو کشور، گفت: دولت بلژیک از توسعه روابط با ایران در عرصه‌های مختلف استقبال می‌کند.

وی ضمن بااهمیت دانستن همکاری‌های پارلمانی بین ایران و بلژیک، گفت: گسترش ارتباطات پارلمانی فی‌مابین، به افزایش همکاری‌ها در سایر زمینه‌ها منجر می‌شود.

وزیر امور خارجه بلژیک در ادامه با تقدیر از اقدامات ایران در زمینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر، گفت: همکاری‌های دو کشور در این زمینه از اهمیت فراوانی برخوردار است.

وزیر امور خارجه بلژیک در پایان نسبت به گسترش همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مورد علاقه ابراز امیدواری کرد.

انتهای پیام

کد N142605