تیموشنکو: به دنبال سمت نخست وزیری نیستم

اوکراین

تهران-ایرنا- یولیا تیموشنکو یکی از رهبران مخالف دولت اوکراین که روز گذشته از زندان آزاد شد امروز اعلام کرد نمی خواهد دیگران این فکر را بکنند که او به دنبال سمت نخست وزیری اوکراین است.

به گزارش خبرگزاری رویترز از کی یف، این اظهارات یولیا تیموشنکو درحالی مطرح شدکه پیش ازاین حامیانش در پارلمان اوکراین اعلام کردند وی یکی از سه فرد مورد نظر برای هدایت دولت وحدت ملی است.

در همین حال نخست وزیر سابق اوکراین خاطر نشان کرد: تعجب آور نیست زمانی که شنیدم مرا به عنوان یکی از افراد پیشنهادی برای سمت نخست وزیر معرفی کرده اند. باید به این موضوع اشاره کنم که در این رابطه توافق حاصل نشده و هیچ کس نیز با من حرف نزده اما از اینکه برخی مرا به عنوان کاندیدای هدایت دولت جدید معرفی کردند، سپاسگزارم ولی می خواهم درخواست کنم مرا برای این سمت درنظر نگیرید.

براساس گزارشها، نخست وزیر سابق اوکراین که روز گذشته از زندان آزاد شد، روز یکشنبه تلفنی با صدراعظم آلمان گفت و گو کرد. آنگلا مرکل در این گفت گو از یولیا تیمشنکو حمایت کرد.

در این گفتگوی تلفنی آنگلا مرکل صدراعظم آلمان به یولیا تیموشنکو نخست وزیر سابق اوکراین به دلیل آزادی اش از زندان تبریک گفت و خاطر نشان کرد که بازگشت تیموشنکو به فعالیتهای سیاسی این کشور به یکی از عوامل اصلی ایجاد ثبات در اوضاع اوکراین تبدیل خواهد شد.

مرکل اعلام کرد که بازگشت دوباره تیموشنکو به عرصه سیاسی اوکراین می تواند به حفظ اتحاد در اوکراین کمک کند. همچنین این بازگشت می تواند شرایط را برای حرکت اوکراین در مسیر اصلاحات مدنظر اتحادیه اروپا فراهم کند.

مترجمام**9234**1547
کد N142462