هیگ: لندن از دولت جدید اوکراین حمایت خواهد کرد

اوکراین

تهران-ایرنا- ویلیام هیگ وزیر خارجه انگلیس اعلام کرد: زمانی که دولت جدید در اوکراین تشکیل شود، لندن از این دولت حمایت خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای روسیه، ویلیام هیگ وزیر خارجه انگلیس همچنین خواستار ارایه بسته کمک مالی از سوی صندوق بین المللی پول به اوکراین برای خروج این کشور از بحران سیاسی شد.

این مقام ارشد وزارت خارجه انگلیس تصریح کرد که با شرکای کشورش در اتحادیه اروپا در مورد تحولات اوکراین به رایزنی ادامه می دهد.

ویلیام هیگ افزود:ما همچنان با شرکای خود در اتحادیه اروپا در راستای حمایت از دولت جدید اوکراین همکاری می کنیم.

وی خاطر نشان کرد: در این برهه زمانی رهبران سیاسی اوکراین می بایست با آرامش اقدامات لازم را انجام دهند و در راستای اتحاد میان مردم اوکراین در مسیر یک آینده موفق حرکت کنند.

وزیر خارجه انگلیس در ادامه از آزادی یولیا تیموشنکو نخست وزیر سابق اوکراین از زندان استقبال کرد.

ویلیام هیگ تصریح کرد که با فرانک والتر اشتاین مایر وزیر خارجه آلمان در مورد اتخاذ تدابیر لازم در راستای فشار آوردن به صندوق بین المللی پول برای کمک به اوکراین رایزنی هایی را انجام داده است.

وزیر خارجه انگلیس روز یکشنبه همچنین گفت که روسیه نباید در بحران اوکراین دخالت کند.

وی خاطر نشان کرد که فرصت هایی برای اوکراینی ها ایجاد شده است اما خطرات زیادی پیش روی این کشور است.

هیگ گفت ئر تماس با مسکو تاکید داشته که نزدیک شدن اوکراین به اتحادیه اروپا به نفع روسیه نیز است.

وزیر خارجه انگلیس گفت که امیدوار است هرچه سریعتر راه حل مسالمت آمیزی برای حل و فصل کامل بحران در اوکراین و پایان خونریزی ها در این کشور یافت شود.

هیگ گفت که دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس اخیرا با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در مورد تحولات اوکراین گفت و گو کرده است و بر حل و فصل مسالمت آمیز بحران در اوکراین تاکید کرد.

وزیر خارجه انگلیس عنوان کرد که مرحله فوری در اوکراین تشکیل یک دولت وحدت ملی فراگیر و توافق برای برگزاری انتخابات در ماه مه است.

مترجمام**9234**5981
کد N142424