طرح ارزیابی زیست محیطی در کمیسیون کشاورزی بررسی شد

یک عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح ارزیابی زیست محیطی در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

هدایت‌الله میرمرادزهی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، توضیح داد: این طرح در دستور جلسه امروز کمیسیون بود و از ماده 3 آن تا ماده 11 بررسی و رای‌گیری شد.

وی ادامه داد: ‌این مواد شامل قوانینی است که باید در نظر اجرای پروژه و آلوده نکردن محیط زیست در نظر گرفته شده‌ باشند. همچنین اختیارات و بررسی روند تصمیم‌گیری در این مورد بحث شد.

این عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: در جلسه امروز تا ابتدای سرفصل مربوط به مجازات‌ها بررسی شد و بحث و تبادل نظر درباره مجازات‌های پیش‌بینی شده به جلسه بعد موکول شد.

میرمرادزهی همچنین از بررسی طرح سامانه بخش کشاورزی از نظر اطلاعات و مکانیزه بودن خبر داد و افزود: طرح استمزاجی مربوط به سامانه بخش کشاورزی رای‌گیری شد اما چون تعداد رای‌دهندگان کافی نبود این طرح نیز به جلسه بعد موکول شد.

وی همچنین به بررسی طرح ممنوعیت واردات میوه در جلسه امروز این کمیسیون اشاره کرد و گفت: این بحث مطرح بود که تا زمانی که میوه در داخل کشور تولید می‌شود از واردات جلوگیری کنیم و این مساله دو ماه قبل و دو ماه بعد از این زمان ممنوع شود. البته برای رای‌گیری این مساله نیز فرصت کافی وجود نداشت تا رای‌گیری ممنوعیت واردات میوه نیز در جلسه بعد انجام شود.

انتهای پیام

کد N142358