کلیچکو:جلوگیری از تجزیه اوکراین اولویت نخست پارلمان است

بحران

مسکو- ایرنا- ویتالی کلیچکو رهبر حزب مخالف ˈاودارˈاوکراین اعلام کرد: جلوگیری از تجزیه کشور و رسیدگی به مشکلات اقتصادی اولویت فعالیت های پارلمان این کشور است.

به گزارش ایرنا، کلیچکو روز یکشنبه هشدار داد: برخی سیاستمداران تجزیه اوکراین را تشویق می کنند اما باید بدانند که شهرهای مختلف کشور اعم از لووف، کی یف ( درغرب) و خارکف و دونتسک (درشرق) برای مقابله با مقام های قبلی با هم متحد شدند.

وی افزود: حال همه چیز به این بستگی دارد که ما بتوانیم چقدر سریع اصلاحات لازم را انجام دهیم.

سیاستمدار مخالف دولت اوکراین اضافه کرد: تلاش برای تشکیل دولت جدید در پارلمان روز گذشته آغاز شده است و امروز نیز ادامه خواهد یافت.

کلیچکو ادامه داد: دولت جدید متشکل از افراد متخصص با تعهدات اخلاقی بالا خواهد بود.

اوکراین از اواخر نوامبر سال گذشته در اعتراض به خودداری ویکتور یانوکوویچ رییس جمهوری معزول این کشور از امضای عضویت وابسته با اتحادیه اروپا با ناآرامی های گسترده مواجه بوده است.

بحران سیاسی دراوکراین از روزگذشته به دنبال افشای خبر فرار یانوکوویچ به شهر خارکف در شرق اوکراین در مجاورت مرزهای روسیه و درنهایت تلاش نافرجام وی برای خروج از کشور از فرودگاه شهر دونتسک وارد مرحله جدیدی شده است.

میکلا آزاروف نخست وزیر پیشین اوکراین اواخر سال جاری میلادی به دنبال موج جدید ناآرامی های کی یف پایتخت این کشور از مقام خود کناره گیری کرد.

حال اوکراین فاقد ساختار سیاسی منظم برای اداره امور خود می باشد و پیش بینی می شود پارلمان که به دست مخالفان افتاده است، بعد از ظهر امروز نسبت به انتخاب نخست وزیر جدید و تشکیل دولت اقدام کند.

اروپام/518 ** 1064
کد N142085