آیت‌الله نوری‌همدانی:

اسلام برای همه نیازهای مردم دنیا پاسخ‌هایی مناسب دارد

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي نوري همداني

یک مرجع تقلید گفت: انقلاب اسلامی، اندیشه جدایی دین از سیاست و محدود بودن دین به عبادات فردی را باطل کرد.

یک مرجع تقلید گفت: انقلاب اسلامی، اندیشه جدایی دین از سیاست و محدود بودن دین به عبادات فردی را باطل کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه قم آیت‌الله حسین نوری‌همدانی در دیدار آیت‌الله عالمی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، با بیان این‌که «طلاب و روحانیون وظایف سنگین‌تر و بیشتری را نسبت به سایر مردم دارند» اظهار کرد: در روایات متعددی از علما تجلیل و تعریف شده است؛ اما باید به مسئولیت‌های خطیر آنها هم توجه داشت.

وی با بیان این‌که «پس از انقلاب اسلامی افق‌های جدیدی پیش روی ملت ایران و از جمله روحانیت شیعه گشوده شده است» تصریح کرد: ابتدا باید اسلام را به خوبی بشناسیم و سپس آن را برای دیگران تبیین کنیم تا این تعلیم و آموزش به طور کامل صحیح باشد.

وی افزود: علما و مراجع در گذشته درب خانه‌هایشان را به روی مردم باز می‌گذاشتند و حضوری فعال در اجتماع داشتند که این رویه باید امروز هم از سوی روحانیت دنبال شود.

این مرجع تقلید با اشاره به بدعت‌هایی که در طول تاریخ گریبان مسلمانان را گرفته است، اظهار کرد: شناخت بدعت‌ها و رفع آنها با تبیین صحیح برای مردم، وظیفه روحانیت است.

نوری‌همدانی با بیان این‌که «برخی‌ها قبل از انقلاب گمان می‌کردند روزگار دین سپری شده و اسلام دیگر پاسخگوی نیازهای بشر نیست و نمی‌تواند جهان را مدیریت کند» افزود: حضرت امام خمینی(ره) ثابت کردند که عقیده و گفته آنها اشتباه است.

وی ادامه داد: زمانی که اسلام و مسلمانان آماج تهمت‌ها و هجمه‌ها بودند انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و اندیشه جدایی دین از سیاست و محدود بودن دین به عبادات فردی را باطل کرد.

نوری همدانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت پرداخت زکات در اسلام گفت: اسلام دینی است که به همه ابعاد اقتصادی، فرهنگی و سیاسی توجه دارد.

وی با بیان این‌که «اسلام برای همه نیازهای مردم دنیا پاسخ‌هایی مناسب دارد» خاطرنشان کرد: انفال در اسلام یعنی تمام منابع ثروت ملی از قبیل معادن، جنگل‌ها، کوه‌ها و غیره در اختیار حاکم اسلامی است تا بتواند از این راه به ریشه کن کردن فقر و ایجاد ثروت در جامعه اقدام کند.

انتهای پیام

کد N141761