ادامه جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا از صدها نخبه سیاسی و اقتصادی ‌آلمان

براساس گزارش روزنامه "بیلد آم زونتاگ"، آژانس امنیت ملی آمریکا همچنان از 320 اقتصاددان و سیاستمدار برجسته آلمان جاسوسی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ به نقل از خبرگزاری نووستی، روزنامه آلمانی "بیلد آم زونتاگ" در گزارشی گفت، اگرچه باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا متعهد شده تا دیگر از آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و کشورش جاسوسی نکند اما آژانس امنیت ملی آمریکا همچنان از صدها تن از هموطنان مرکل از جمله "توماس دومیزیر"، وزیر کشور آلمان جاسوسی می‌کند.

این روزنامه آلمانی به نقل از یکی از ماموران ناشناس آژانس امنیت ملی آمریکا که در آلمان ساکن است، این گزارش را منتشر کرد. این افشاگری دومین ضربه محکم به روابط واشنگتن- برلین پس از افشای جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا از تماس‌های تلفنی مرکل محسوب می‌شود. واشنگتن هرگز به طور رسمی این ادعا را نپذیرفته و نه آن را رد کرده است اما اوباما متعهد شده بود که آلمان برای همیشه از برنامه‌های جاسوسی و نظارتی آمریکا خارج خواهد شد.

این مامور آژانس امنیت ملی آمریکا به روزنامه بیلدآم زونتاگ گفت، در حقیقت نام مرکل از فهرست جاسوسی پاک شده اما این آژانس از اطرافیان مرکل جاسوسی می‌کند.

انتهای پیام

کد N141491