وزیر اطلاعات:

از سرمایه‌گذاری سالم و مولد حمایت می‌کنیم/مسائل فرهنگی با راهکارهای امنیتی حل نمی‌شود

وزارت اطلاعات,فارس,سيدمحمود علوي,وزير اطلاعات

وزیر اطلاعات گفت: مسائل فرهنگی را نمی‌توان و نباید با راهکارهای امنیتی و انتظامی حل و فصل کرد، چراکه در نظام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز تعریف شده و اینگونه مسایل از طریق این وزارتخانه دنبال می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی عصر دیروز (شنبه) در جلسه شورای اداری استان فارس که در شیراز برگزار شد، ضمن تاکید بر ضرورت پرداختن وزارت اطلاعات به مأموریت‌های ذاتی خود، تصریح کرد: همانند مسایل فرهنگی، مسایل اجتماعی، اقتصادی و سیاسی نیز باید با راهکارهای اجتماعی، اقتصادی و سیاسی بررسی شود.

وی با بیان اینکه "امنیت مبتنی بر فرهنگ و باور ایمانی، یک امنیت پایدار است و این امنیت شکوفایی اقتصادی را به همراه دارد"، گفت: ما وزارت اطلاعات را وسیله تضعیف یک جناح و جریان خاص یا تقویت یک جناح و جریان دیگر قرار نمی‌دهیم.

وزیر اطلاعات، تأمین امنیت سرمایه‌گذاری را یکی از وظایف وزارت اطلاعات دانست و گفت: اگر می‌خواهیم شرایط اقتصادی کشور متحول شود، باید سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی را حمایت کنیم.

علوی افزود: بنای وزارت اطلاعات حمایت از سرمایه‌گذاری سالم و مولد است و هر سرمایه‌گذاری که به ایجاد اشتغال کمک کند، مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

وی، سرمایه‌گذاری خارجی را نیز در کنار سرمایه‌گذاری داخلی در تأمین امنیت مؤثر دانست و اضافه کرد: حمایت از سرمایه‌گذاری به این معنا نیست که برای پویایی اقتصادی چشم خود را بر روی فساد ببندیم، بلکه جلوی فساد را می‌بندیم تا پویایی اقتصادی هم داشته باشیم.

علوی با تاکید بر اینکه "وزارت اطلاعات از تولیدکنندگان حمایت می‌کند و اگر فردی در مسیر شکل‌گیری سرمایه‌گذاری‌های منتهی به اشتغال و تولید کارشکنی کند، با فرد خاطی برخورد می‌کند"، گفت: اقتدار و پنجه پولادین وزارت اطلاعات برای چنگ انداختن به گلوی دشمنان است اما در مقابل، دست نوازش و حمایت خود را همراه ملت بزرگ ایران خواهیم داشت.

وزیر اطلاعات به حساسیت کار در این وزارتخانه اشاره کرد و گفت: سربازان گمنام امام زمان (عج) در عمل به وظایف خود با مقوله مهم حق‌الناس مواجه هستند و در این راه تلاش خواهند کرد که کوچکترین حقی از کسی ضایع نشود.

علوی، مدیران را سرمایه‌های نظام جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: وزارت اطلاعات صیانت و حمایت از مدیران را همواره مدنظر خواهد داشت و تلاش می‌کند؛ ضمن عمل به وظایف خود شرایط و فضایی آرام برای فعالیت و تلاش خدمتگزاران به نظام، مردم و انقلاب فراهم کند.

بر اساس این گزارش، در پایان نشست شورای اداری استان فارس، با قدردانی از خدمات و تلاش‌های کریمی مدیرکل پیشین اطلاعات فارس، محسنی به‌عنوان مدیرکل جدید این اداره معرفی شد.

انتهای پیام

کد N141434