طرح تشکیل وزارت "ازدواج و طلاق"

تا زمانی که مشکلات اقتصادی حل نشود، تشکیل 1000 وزارتخانه هم بی فایده است

سیاسی

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه ضمن مخالفت با طرح ایجاد وزارت "ازدواج و طلاق"، گفت: ما اصل موضوع را رها کرده‌ایم و به فرعیات چسبیده ایم.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه ضمن مخالفت با طرح ایجاد وزارت "ازدواج و طلاق"، گفت: ما اصل موضوع را رها کرده‌ایم و به فرعیات چسبیده ایم.

نعمت الله منوچهری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، تشکیل وزارتی با عنوان وزارت " ازدواج و طلاق" را کاری غیرمنطقی دانست که مشکلی از ازدواج جوانان را حل نخواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه مشکل ازدواج جوانان جدی و ریشه ای تر از آن است که با تشکیل یک وزارتخانه حل شود، ادامه داد: آنقدر سازمان های عریض و طویل در کشور وجود دارد که هیچ کدام نتوانستند برای حل مشکل ازدواج جوانان کاری کنند.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه بر اساس قانون پنج ساله توسعه بر کوچک کردن دولت تاکید می شود، یادآور شد: تشکیل یک وزارتخانه جدید مغایر این قانون است.

منوچهری معتقد است، تشکیل وزارتخانه ای با عنوان "ازدواج و طلاق" تنها هزینه اضافه ای به دولت وارد می کند و بهتر است به جای صرف چنین هزینه هایی تسهیلاتی برای آسان شدن ازدواج در اختیار جوانان قرار گیرد.

وی اظهارداشت: باید به جای چنین پیشنهاداتی وام های ازدواج گشایش یابد، یارانه ای برای خرید کالاهای اساسی مورد نیاز زندگی به جوان داده شود، لوزام خانگی ارزان شود، قیمت و اجاره بهای مسکن کنترل شود و ... .

نماینده پاوه و اورامانات بیکاری را عامل اصلی تاخیر ازدواج جوانان دانست و تصریح کرد: تا زمانیکه مشکل بیکاری کشور حل نشود، نمی توان برای ازدواج جوانان کاری کرد.

منوچهری ضمن تایید این موضوع که جوانان کشور برای ازدواج با مشکل جدی مواجه هستند و سن ازدواج به تاخیر افتاده، گفت: تا زمانیکه مشکلات اقتصادی حل نشود تشکیل هزار وزارتخانه نیز فایده نخواهد داشت.

وی اضافه کرد: جوانان ما به نان شب محتاج هستند، در بیکاری پیر شده‌اند و جرأت تشکیل زندگی مشترک ندارند.

به گفته رئیس مجمع نمایندگان کرمانشاه، به تاخیر افتادن ازدواج جوانان نیز پیامدهایی از جمله فساد و اعتیاد را به دنبال دارد.

انتهای پیام

کد N141417