با صدور بیانیه‌ای انجام شد

تقدیر مجلس از ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسط رهبر انقلاب

اقتصاد مقاومتی

تمامی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با امضای بیانیه‌ای از ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسط رهبر انقلاب تشکر کردند.

تمامی نمایندگان مجلس شورای اسلامی با امضای بیانیه‌ای از ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسط رهبر انقلاب تشکر کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن این بیانیه به شرح زیر است:

رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را به روسای قوا ابلاغ نمودند. این سیاست‌ها که در مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شده و به تایید رهبری انقلاب رسیده است اکنون چراغ راه اقتصاد کشور است.

رهبری روح حاکم بر این سیاست‌ها را جهادی، انعطاف‌پذیر، فرصت‌ساز، مولد، درون‌زا و برون‌گرا دانسته‌اند. تکیه بر منابع داخلی و استعدادهای طبیعی و انسانی کشور خصوصا نیروی پرشور و پرنشاط جوانان می‌باید راهبردی در اقتصاد مقاومتی باشد.

توجه به دیگر رهنمودهای رهبری که در سال‌های گذشته بعضی از آنها به دلیل اهمیت به عنوان شعار سال انتخاب شده است از قبیل اصلاح الگوی مصرف و شکوفایی تولید و نوآوری و سبک زندگی اسلامی از مبانی اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود.

مخاطب این سیاست‌های کلی همه آحاد ملت‌اند و همگان نسبت به اجرای آن وظیفه دارند. بدیهی است مسئولان و مدیران ارشد کشور خصوصا دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در اجرای این سیاست‌ها وظیفه بیشتر و سنگین‌تری بر عهده دارند.

ما نمایندگان مجلس نهم با سپاسگزاری از مقام معظم رهبری در ابلاغ این سیاست‌ها خود را موظف به اجرای آنها می‌دانیم. مجلس با همه توان و ظرفیت خود باید در مسیر اجرای این سیاست‌ها قرار گیرد.

باید نگاه اقتصاد مقاومتی در همه مصوبات و قوانین مجلس مورد توجه باشد. در هر تصمیم و اقدام فردی و یا جمعی در هر موضوع استانی، بخشی یا ملی باید رعایت اقتضائات اقتصاد مقاومتی مدنظر قرار گیرد. کمیسیون‌های مجلس و مرکز پژوهش‌ها باید عزم خود را برای حرکت در راه اقتصاد مقاومتی جزم نمایند. اقتصاد مقاومتی به معنی راضی بودن به ضعف‌ها و مشکلات اقتصادی کشور نیست بلکه به معنی قوت بخشیدن و استحکام به پایه‌های اقتصادی کشور است تا دیگر دشمنان به خیال مقابله با انقلاب اسلامی از راه تحریم‌های اقتصادی نیفتند.

ما اطمینان داریم که ملتی که با تقدیم صدها هزار شهید و بیش از یک میلیون جانباز و آزاده و ایثارگر برای کسب استقلال خود و حفظ آن تلاش کرده است با پشتیبانی از اقتصاد مقاومتی استقلال خود را در برابر تهدیدات اقتصادی دشمنان بیمه خواهد کرد.

این بیانیه به امضای همه نمایندگان حاضر در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی رسیده است.

انتهای پیام

کد N141402