تابش: هر سه قوه نسبت به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی اهتمام داشته باشند

تذکر شفاهی

تهران - ایرنا - نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: هر سه قوه باید نسبت به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی اهتمام داشته باشند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «محمدرضا تابش» نماینده مردم اردکان در تذکر شفاهی جلسه علنی امروز - شنبه - مجلس شورای اسلامی گفت: تنها تایید زبانی کارساز نیست و ملت خواستاراجرای عملی سیاست های اقتصاد مقاومتی هستند و خوب است کمتر حرف بزنیم و بیشتر برای اجرای بی کم و کاست این سیاست ها حرکت کنیم.

وی همچنین خواستار توجه به بحران کم آبی و اجرای خطوط انتقال آب به استان یزد شد و گفت: باید تعرفه های آب، برق و گاز منطبق بر شرایط فنی و شرایط آب و هوایی باشد.

وی همچنین از وزیر راه و شهرسازی خواست اجازه اعمال نفوذ و تغییر مسیر در آزادراه های نطنز - سیرجان و خط آهن بادرود - بافق را ندهد.

تابش در ادامه اظهارداشت: در طی بررسی بودجه شاهد بی توجهی و ملغی کردن اصلاح درآمدهای استانی بودیم که در نتیجه آن 100 میلیارد تومان به استان یزد اجحاف شد و علاوه بر آن به علت عدم تخصیص بهره مالکانه معادن صد میلیارد تومان دیگر از درآمدهای این استان کاهش یافت. این در حالی است که میزان پرداخت مالیات در این استان 850 میلیارد تومان است.

تابش خواستار افزایش حقوق کارگران و بازنشستگان متناسب با نرخ تورم شد.

«عطاء الله سلطانی» نماینده نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی نیز از دستگاه دیپلماسی خواست که به «یاوه سرایی های آمریکا و اسراییل پاسخ قاطع و انقلابی دهد تا دشمن از توهم خارج شده و حتی در خیال خود نیز نتواند به ملت ایران جسارت کند.»

وی همچنین از رییس جمهوری خواست نسبت به اجرای اصل 142 قانون اساسی اقدام کند و گفت: چرا پس از 6 ماه در اجرای این اصل تعلل می شود.

وی در ادامه گفت: طرح مهرآفرین علیرغم ابلاغ استانداری ها معلق مانده و حدود پنج سال است که در دستگاه ها استخدامی صورت نگرفته است و دولت تکلیف متقاضیان استخدام را شفاف کند.

نماینده مردم رزن ساماندهی چاه های غیرمجاز را از وزیر نیرو خواستار شد و گفت: وزارت نیرو این مصوبه مجلس را ارجاع نکرده که این باعث بلاتکلیفی کشاورزان شده است.

وی در پایان خواستار تعیین تکلیف واحدهای مسکن مهر و پرهیز از اظهارنظرهای توام با ابهام در این خصوص شد.** بیکاری 23 درصدی در بندر ماهشهر

«حبیب آقاجری» نماینده مردم ماهشهر و امیدیه با استناد به اصل 31 قانون اساسی داشتن مسکن متناسب با نیاز را حق همه مردم ذکر کرد و گفت: حدود 20 هزار واحد مسکونی در شهرهای بندرماهشهر و هندیجان بلاتکلیف مانده و وزیر راه و شهرسازی نسبت به رفع نگرانی مردم در این زمینه اقدام کند.

به گفته وی علیرغم ظرفیت های گسترده در ماهشهر، امیدیه و هندیجان نرخ بیکاری بالای 23 درصد است و وزرا در رابطه با استخدام ها اولویت را به نیروهای بومی دهند.

«محمدمهدی برومندی» نماینده مردم مرودشت هم در تذکر شفاهی خود خواستار جلوگیری از صادرات کود شیمیایی شد و گفت: امسال به دلیل سرمای شدید و بالارفتن مصرف گاز شاهد قطع گاز صنایع بودیم که نتیجه آن کاهش تولید کود شیمیایی بوده است.

وی افزود: کمبود کود شیمیایی در استان فارس محسوس است که منجر به افزایش قیمت آن شده و دولت باید برای تامین کود مورد نیاز کشاورزان از صادرات آن جلوگیری کند.

وی همچنین خواستار پرداخت فوری نهاده های دامی به دامداران شد و در صورت عدم انجام تعهدات عالی دامداران و وزارت صنعت شاهد برچیدن دامداری ها خواهیم بود.

سیام(3)**2021**9132 ** 1418
کد N141206