نماینده محلات: بدون رهایی از اقتصاد تک‌محصولی اقتصاد مقاومتی محقق نمی‌شود

اقتصاد مقاومتی

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود در مجلس ضمن تقدیر از اقدام سران سه قوه در استقبال از ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی بدون رهایی از اقتصاد تک محصولی، تقویت تولید داخل، رهایی از رکود صنعتی‌،‌رونق کسب و کار،‌تقویت پول ملی، مثبت شدن تراز تجاری و تغییر سبک زندگی امکان‌پذیر نیست.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در آغاز نطق میان دستور خود ضمن تسلیت شهادت آیت‌الله فیض‌الله محلاتی گفت: هفته گذشته سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسط رهبری ابلاغ شد. اعلام این سیاست‌ها در میانه مذاکرات علامت روشن برای این بود که بدانیم مشکلات ما با نگاه به درون برطرف می‌شود نه با انعطاف و حقیر شمردن در مقابل دیگران.

وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی بدون رهایی از اقتصاد تک محصولی،‌توجه به تولید داخلی،‌رکود صنعتی،‌رونق کسب و کار،‌تقویت پول ملی، مثبت کردن تراز تجاری خارجی و تغییر نهادی در سطح زندگی امکانپذیر نیست. همچنین اقتصاد مقاومتی بدون پیوست فرهنگ مقاومتی میسر نمی‌شود.

سلیمی ضمن انتقاد از آنچه که ژست روشنفکری در حمله به اصول اسلام و ترویج آثار ضاله خواند، ادامه داد: بی‌عملی در مقابل به حاشیه رفتن هنر متعهد،‌پوشش‌های غیرمتعارف و تولید آثار فرهنگی نامعقول از آسیب‌های امروز فرهنگی کشور است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از اظهارات با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی بدون اقتصاد دانش بنیان امکان ظهور ندارد، گفت: متاسفانه عدم توجه به پژوهش در کشور آسیب‌زا است، موج کپی برداری باعث تزلزل در رشد علمی شده است و وزارت علوم باید هر چه سریعتر با این موضوع مقابله کنند.

سلیمی همچنین با اشاره به حوادث اخیر اوکراین گفت: این حوادث نمایش سناریویی است که برای ما هم دیده شده بود.

وی در پایان اظهار کرد: متاسفانه کلید تدبیر دولت هنوز قفل معیشتی مردم را باز نکرده است. دولت باید با سپردن کار به افراد کاردان مسائل معیشتی مردم را حل کند. باید مسائل به اهلش سپرده شود.

انتهای پیام

کد N140211