تیموشنکو خواستار ادامه حضور معترضان در صحنه تا تشکیل دولت جدید شد

تیموشنکو,میل رو

مسکو- ایرنا- یولیا تیموشنکو نخست وزیر پیشین اوکراین در سخنانی در جمع معترضان از آنها خواستار ادامه حضور در صحنه تا تشکیل دولت جدید و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کشور شد.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای روسی ˈمیل روˈ، تیموشنکو بامداد روز یکشنبه در جمع هزاران تظاهرکننده در میدان استقلال کی یف خطاب به معترضان گفت: به هیچ وجه حق ندارید قبل از این که تمام امور به انجام برسد و اقدامات برنامه ریزی شده صورت بگیرد، میدان اعتراضات را ترک کنید.

تیموشنکو گفت: اگر کسی به شما بگوید که کارتان را انجام داده اید و می توانید به خانه برگردید حرفهایش را باور نکنید.

وی اضافه کرد: اگر دولت و پارلمان را بدون حضور شما تشکیل دهند، غیرقابل قبول و غیراخلاقی خواهد شد.

نخست وزیر پیشین اوکراین گفت: الان به سر کار برمی گردم و یک لحظه هم برای این که شما خود را در سرزمین خود خوشبخت احساس کنید، هدر نخواهم داد.

تیموشنکو بخاطر اقدامات تمام سیاستمداران از معترضان عذرخواهی کرد و گفت: آنها شایسته شما نبودند و تمام تلاش خود را خواهم کرد که سیاستمداران و مقامهای دولتی دیگری را ببینید.

یولیا تیموشنکو نخست وزیر پیشین اوکراین پس از سه سال حبس در زندان خارکف به جرم اقدامات فراتر از اختیارات قانونی در دوره نخست وزیری، به دنبال امضای مصوبه ای در مجلس برای آزادی وی از زندان آزاد شد.

وی اعلام کرده است که در انتخابات ریاست جمهوری زودهنگام که روز 25 ماه می برگزار می شود شرکت خواهد کرد.

برخی رسانه های روسی وضع سلامتی تیموشنکو را وخیم توصیف کردند و کانال تلویزیونی رن.تی.وی روسیه به تازگی به استناد گزارش های کارشناسان از احتمال ابتلای نخست وزیر پیشین اوکراین به بیماری جذام خبر داد.

اروپام/2242**518** 1337
کد N140103