حدادعادل خطاب به روحانی:

هیچ اراده جمعی و جناحی برای تضعیف دولت در مجلس وجود ندارد/ روند تغییر مدیریتی در کشور اصلاح شود

مجلس

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور گفت: مطمئن باشید در مجلس هیچ اراده جمعی و جناحی برای تضعیف دولت وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، غلامعلی حدادعادل نماینده مردم تهران در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود خطاب به رئیس جمهور گفت: مطمئن باشید در مجلس هیچ اراده جمعی و جناحی برای تضعیف دولت وجود ندارد فرآیند تصویب بودجه گواهی بر این مدعا است.

وی خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: آقای روحانی شما با شعار اعتدال به پیروزی رسیدید و مردم از شما انتظار دارند اعتدال را توضیح دهید تا هر کسی نتواند خود را زیر نقاب اعتدال مخفی کند.

حدادعادل افزود: همان بلایی که بر سر اصلاحات در فتنه 88 آمد شما نگذارید فتنه گران با شعار اعتدال به دولت شما راه پید کنند و منتقدان را با انگ و رنگ افراط گر ببینند.

نماینده مردم تهران ادامه داد: عده ای به علت افراطی گری مولد فتنه شدند و اکنون با انتخاب شعار دو قطبی اعتدال گرا و افراط گرا برای تسلط بر مجلس آینده برنامه ریزی می کنند. هر افراطی افراط دیگری را در مقابل خود موجب می شود.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با اشاره به واکنش روزنامه های اصلاح طلب در خصوص عزل فرهاد رهبر رئیس دانشگاه تهران گفت: روزنامه های زنجیره ای اصلاح طلب پس از عزل فرهاد رهبر با حروف درشت عبارت «عزل شیرین فرهاد» را تیتر کردند و از رفتن آن با آمدن امید یاد کردند. مردم می پرسند چرا مدیران خدمتگزار عزل می شوند مگر مدیران چه گناهی کرده ند که در دولت اعتدال با آنها این گونه برخورد شد؟

حدادعادل با انتقاد از عزل و نصب ها در دولت تدبیر و امید اظهار داشت: این کارها با دولت اعتدال نمی سازد و خود نوعی افراط است که به افراط دیگر منتهی می شود. این قابل قبول نیست که چون قبلی ها این کار را انجام داده اند ما نیز همین مساله را در پیش بگیریم.

وی ادامه داد: شیوه تغییر مدیریت کشور مانند توپ فوتبالی است که هر 4 سال یا 8 سال از پای یک جناح سیاسی به جناح سیاسی دیگری منتقل شود. این روند تغییر مدیریتی باید اصلاح شود و اگر در دولت اعتدال این میسر نشود پس کی میسر می شود.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس در بخش دیگری از نطق خود به حضور پرشور مردم در 22 بهمن اشاره کرد و گفت: مردم با حضور پرشکوهشان دوستان انقلاب را خوشحال و دشمنان انقلاب را مایوس کردند و روح اما راحل(ه) را شاد کردند.

وی افزود: ملت با این راهپیمایی که پیام آن استقامت بود پاسخ یاوه گویی های آمریکا را دادند و این حضور دست مذاکره کننده ایرانی را در مقابل دشمن غنی تر کرده است، ملت حق انقلاب را با ا ین راهپیمایی به جای آورد.

حدادعادل ابراز امیدواری کرد: امیدواریم گروه مذاکره کننده در مذاکرات اخیر توانسته باشدحق مردم را ادا کرده و بر سر حق ملت استقامت کرده باشد.

این نماینده مجلس همچنین از رئیس جمهور به خاطر سخنرانی اخیرش در 22 بهمن سپاسگزاری کرد و گفت: مهمترین اندیشه و عمل ما اکنون سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی است که رهبری آن را به قوای سه گانه ابلاغ کرده است. این سیاست هاینسخه درمان بخش مشکلات اقتصاد کشور است و کشور را بیمه می کند.

وی مخاطب این سیاست ها را فعالان و کارآفرینان اقتصادی و همچنین نمایندگان مجلس و روسای سه قوه دانست و تصریح کرد: مسئولان اهتمام خود را نسبت به اجرای این سیاست ها با راهکار مناسب نشان دهند. رهبری رویکرد حاصل را روحیه جهادی، انعطاف پذیر و اقتصاد مولد و درونزا دانستند و این اصول باید مورد توجه ما باشد.

حدادعادل تاکید کرد: موفقیت در این عرصه بدون آگاهی حاصل نمی شود و رسانه ها به ویژه صدا و سیما و روحانیون و اهل منبر و قلم و هنر وظیفه دارند مردم را از ماهیت سیاست ها آگاه کنند.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی باید به گفتمان فراگیر مبدل شود خطاب به مردم، گفت: لازمه دست یافتن به اقتصاد مقاومتی حرکت به سمت سبک زندگی اسلامی است. اگر با سبک زندگی غربی ها پیش برویم به اقتصاد مقاومتی نمی رسیم.

وی اصلاح الگوی مصرف را یکی از ابعاد مهم سبک زندگی دانست و گفت: اقتصاد مقاومتی بدون صرفه جویی حاصل نمی شود.

وی افزود: کار کردن امری مقدس تلقی می شود شانه خالی کردن از زیر کار مایه ننگ است جوانان باید در صرف اوقات فراغت خود در فضای مجازی بیشتر دقت کنند و نباید سرگرمی جای کار را بگیرد.