استیضاح وزیر آموزش و پرورش در یک قدمی میز هیئت‌رئیسه

تسنیم نوشت:

نماینده مردم قصرشیرین در مجلس از تهیه طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش با ۸ محور خبر داد و گفت که این طرح امروز تقدیم هیئت رئیسه می‌شود.
فتح‌الله حسینی نماینده مردم قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش با 8 محور تهیه شده و امروز تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس می‌شود.
وی در خصوص محورهای این استیضاح گفت: سو‌ء‌ مدیریت در حوزه‌های مختلف آموزش و پرورش، سوء‌ مدیریت در برخی استان‌ها، عدم احقاق حقوق فرهنگیان و عدم اجرای مرخصی زایمان 9ماهه از محورهای طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش است.
نماینده مردم قصرشیرین با بیان اینکه فانی انسان خوب و دوست‌داشتنی است، تأکید کرد: سوءمدیریت در حوزه کاری، کار دست آقای فانی داده و علی‌رغم رایزنی‌های مجلس با وی، نتیجه‌ای حاصل نشده‌ است ضمن اینکه ایثارگران نسبت به روند کار ناراضی هستند و وزارت آموزش و پرورش پس از 22 سال از پایان جنگ در مورد 5 استان درگیر در جنگ در موضوع حق و حقوق ایثارگری اقدامی انجام نداده و این حق و حقوق را نادیده گرفته‌ است.
حسینی تأکید کرد: این طرح استیضاح 8 محور دارد ولی موارد دیگر در حال جمع‌بندی است و نمایندگان به سرعت کار را دنبال می‌کنند البته وزیر آموزش و پرورش فرد اخلاقی و دوست‌داشتنی است اما ما نمی‌توانیم از قانون عبور کنیم. وزیر باید به قانون تمکین می‌کرد لذا به دلیل حاکم‌شدن موج نارضایتی در وزارت آموزش و پرورش، ناچاریم که از حق و حقوق فرهنگیان دفاع کنیم.
وی در پایان درباره تعداد امضاهای طرح استیضاح نیز گفت که هم اکنون نمی‌توان تعداد امضاها را بیان کرد ولی تعداد امضاها به سرعت اضافه می‌شود و استقبال‌کننده از این طرح در مجلس زیاد است.
45231

کد N139882