مادورو:

کری به گروههای خشونت طلب در ونزوئلا چراغ سبز نشان داد

آمریکا اروپا

رئیس جمهوری ونزوئلا در واکنش به اظهارات وزیر خارجه آمریکا درباره ناآرامی های کشورش این اظهارات را متکبرانه و گستاخانه خواند که سبب گسترش حملات گروههای خشونت طلب می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، نیکلاس مادورو اعلام کرد اظهارات جان کری وزیر خارجه آمریکا درباره ناآرامی های کشورمان "چراغ سبزی" را به گروههای خشونت طلب برای انجام حملات بیشتر علیه مردم ما می دهد.

مادورو همچنین با انتشار توئیتی نوشت: اظهارات کری متکبرانه و گستاخانه بوده و جان کری، ونزوئلا را به خشونت بیشتر تهدید کرده است.

اظهارات مادورو پس از آن مطرح شد که دیپلمات ارشد آمریکایی جمعه گذشته سرکوب معترضان ضددولتی را "غیرقابل قبول" خواند که باعث افزایش ناآرامی ها در ونزوئلا می شود و از پاسخگویی به پیشنهاد کاراکاس برای مناظره مادورو و باراک اوباما اجتناب کرد.

دادستان کل ونزوئلا خبر مرگ 8 نفر، زخمی شدن 160 نفر و بازداشت 324 نفر را در جریان ناآرامی های اخیر در این کشور که در اعتراض به عملکرد نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا آغاز شده است، تایید کرد. در برخی از شهرهای ونزوئلا درگیری نظامی میان موافقان و مخالفان دولت رخ داده است. درگیری نظامی پس از آن صورت گرفت که برخی از اتباع کلمبیا از مرز ونزوئلا گذشتند تا دست به اقدامات شبه‌ نظامی‌ در ونزوئلا بزنند.

منتقدان رئیس جمهور 42 ساله ونزوئلا بر این باورند وضعیت وخیم اقتصادی، جنایات گسترده خیابانی، فساد و بیکاری علت اصلی اعتراضات اخیر محسوب می شود.