تظاهرات در سائوپائولو به خشونت کشیده شد

درگیری معترضان سائوپائولو,خبرگزاری فرانسه

تهران- ایرنا- پلیس برزیل برای متفرق کردن معترضان در سائو پائولو به گاز اشک آور متوسل شد و شمار فراوانی از آنها را دستگیر کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از سائو پائولو چهار تن از معترضان و دو نیروی پلیس در درگیری های روز گذشته زخمی شدند. این تظاهرات مسالمت آغاز شد اما در ادامه شماری از معترضان به بانک ها حمله کرده و لاستیک خودرو ها را آتش زدند. در میان بازداشت شدگان در تظاهرات اعتراضی روز گذشته پنج خبرنگار نیز به چشم می خورند.

گفته می شود تعدادی از معترضان که صورت های خود را پوشانده بودند به گروه هرج و مرج طلبی به نام ˈجبهه سیاهˈ وابسته اند.

بسیاری از مردم برزیل به دلیل هزینه چند میلیارد دلاری جام جهانی فوتبال 2014 و المپیک ریو در سال 2016 که بر اقتصاد این کشور سنگینی می کند به شدت عصبانی هستند.

بعضی از معترضان پارچه نوشته هایی حمل می کردند که روی آن نوشته شده بود ˈجام جهانی وجود نخواهد داشتˈ یا ˈجام جهانی برای ثروتمندان استˈ. بعضی از معترضان پلیس را به سخت گیری بیش از حد متهم کرده و یکی از آنها گفت، تظاهرات کاملا مسالمت آمیز بوده است.

برزیل باید 11 میلیارد دلار برای برگزاری جام جهانی 2014 هزینه کند اما بسیاری از مردم این کشور می گویند سرمایه گذاری ها در بخش بهداشت و درمان، تحصیل و حمل و نقل اولویت های مهم تری باید باشد.

اروپام**9157** 1337
کد N139743