۰

ظریف بر ظرفیت‌های گسترده همکاری روابط ایران و اتحادیه اروپا تاکید کرد

  • ۱۸بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
ایران و اتحادیه اروپا,ایران,لتونی,فیلیپین,محمدجواد ظریف,فیجی,اتحادیه اروپا,سیاست‌خارجی,آلبانی

همشهری آنلاین: وزیر امور خارجه کشورمان در دیدارهای جداگانه سفرای جدید و آکرودیته آلبانی و لتونی، با اشاره به رویکرد دولت جدید مبتنی بر تعامل سازنده با کشورهای خارجی، بر وجود زمینه‌های گسترده همکاری بین ایران و اتحادیه اروپا از جمله کشورهای آلبانی و لتونی تاکید کرد.

ایران > سیاست‌خارجی- همشهری آنلاین:
وزیر امور خارجه کشورمان در دیدارهای جداگانه سفرای جدید و آکرودیته آلبانی و لتونی، با اشاره به رویکرد دولت جدید مبتنی بر تعامل سازنده با کشورهای خارجی، بر وجود زمینه‌های گسترده همکاری بین ایران و اتحادیه اروپا از جمله کشورهای آلبانی و لتونی تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، سفرای جدید آلبانی، لتونی، فیجی و فیلیپین در ایران روز شنبه بطور جداگانه با وزیر امور خارجه ایران دیدار و رونوشت استوارنامه خود را به محمدجواد ظریف تقدیم کردند.

ظریف با اشاره به مشترکات و روابط دیرینه و دوستانه بین ایران و آلبانی، ابراز امیدواری کرد روابط تهران - تیرانا با بهره‌گیری از تجارب و تلاش‌های گذشته تا کنون بیش از پیش گسترش یابد.

وی با اعلام آمادگی کشورمان برای توسعه بیش از پیش روابط دو و چند جانبه با کشور لتونی، بر نقش مهم این کشور برای توسعه روابط ایران و اتحادیه اروپا بخصوص با توجه به ریاست این کشور بر اتحادیه اروپا از سال آینده تاکید کرد.

ظریف همچنین در دیدارهای جداگانه سفیر جدید و آکرودیته فیجی و سفیر مقیم فیلیپین در تهران بر اهتمام دولت جدید کشورمان برای توسعه و گسترش روابط با کشورهای آسیایی تاکید کرد.

وی زمینه‌های همکاری ایران و این کشورها را در عرصه‌های اقتصادی و تجاری و نیز گردشگری فراوان توصیف کرد.

گنس موچای، روبین نایر، آتیس آسیاتیس سفرای جدید و آکرودیته آلبانی، فیجی و لتونی و همچنین ادواردو مارتین منز سفیر جدید و مقیم فیلیپین در تهران نیز با ابراز خرسندی از دیدار و حضورشان در ایران، گزارشی از روند کنونی روابط ارایه کردند.

این سفیران تاکید کردند که تمامی توان خود را برای گسترش و توسعه بیش از پیش و همه‌جانبه روابط در عرصه‌های اقتصادی، تجاری، فرهنگی و گردشگری به کار خواهند گرفت.

سفرای آلبانی و لتونی بر علاقه‌مندی کشورهای مختلف در اتحادیه اروپا برای توسعه و گسترش روابط با ایران در فضای جدید تاکید کردند و سفیر لتونی ابراز امیدواری کرد در دوره ریاست آتی کشورش بر اتحادیه اروپا شاهد ارتقا و گسترش بیش از پیش این روابط در ابعاد دوجانبه و چند جانبه باشیم.

سفرای جدید فیجی و فیلیپین نیز بر وجود ظرفیت‌های گسترده برای توسعه روابط بخصوص در عرصه‌های اقتصادی و نیز گردشگری بین ایران و با کشورهای خود تاکید کردند و ابراز امیدواری کردند با پیگیری توافقات فیمابین شاهد جهشی قابل توجه در روابط موجود باشیم.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.