۰

تقدیم رونوشت استوارنامه سفیران جدید آلبانی، فیجی، لتونی و فیلیپین در تهران به ظریف

  • ۲۹بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
سیاست خارجی

سفیران جدید کشورهای آلبانی،‌ فیجی، لتونی و فیلیپین در جمهوری اسلامی ایران،‌ صبح شنبه به‌طور جداگانه با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کرد و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم ایشان نمودند.

سفیران جدید کشورهای آلبانی،‌ فیجی، لتونی و فیلیپین در جمهوری اسلامی ایران،‌ صبح شنبه به‌طور جداگانه با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کرد و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم ایشان نمودند.

به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در دیدارهای جداگانه سفیران جدید و اکردیته آلبانی و لتونی با اشاره به رویکرد دولت جدید مبتنی بر تعامل سازنده با کشورهای خارجی، بر وجود ظرفیت‌ها و زمینه‌های گسترده همکاری بین جمهوری اسلامی ایران واتحادیه اروپا از جمله کشورهای آلبانی و لتونی تاکید کرد.

او با اشاره به مشترکات و روابط دیرینه و دوستانه بین ایران و آلبانی، ابراز امیدواری کرد روابط تهران و تیرانا با بهره‌گیری از تجارب و تلاش‌های گذشته تاکنون بیش از پیش گسترش یاید.

وی هم‌چنین با اعلام آمادگی کشورمان برای توسعه بیش از پیش روابط دو و چند جانبه با کشور لتونی، بر نقش مهم این کشور برای توسعه روابط ایران و اتحادیه اروپا به خصوص با توجه به ریاست این کشور بر اتحادیه اروپا از سال آینده تاکید کرد.

ظریف هم‌چنین در دیدارهای جداگانه سفیر جدید و اکردیته فیجی و نیز سفیر مقیم فیلیپین در تهران بر اهتمام دولت جدید کشورمان برای توسعه و گسترش روابط با کشورهای آسیایی تاکید کرد و ظرفیت‌ها و زمینه‌های همکاری بین ایران با این کشورها را به خصوص در عرصه‌های اقتصادی و تجاری و نیز گردشگری فراوان توصیف کرد.

گنس موچای، روبین نایر و آتیس آسیاتیس سفیران جدید و اکردیته آلبانی، فیجی و لتونی و هم‌چنین ادواردو مارتین منز سفیر جدید و مقیم فیلیپین در تهران نیز با ابراز خرسندی از دیدار و حضورشان در ایران، گزارشی از روند کنونی روابط ارائه و تاکید کردند تمامی توان خود را برای گسترش و توسعه بیش از پیش و همه جانبه روابط به خصوص در عرصه‌های اقتصادی، تجاری، فرهنگی و گردشگری بکار خواهند گرفت.

سفیران آلبانی و لتونی بر علاقمندی کشورهای مختلف در اتحادیه اروپا برای توسعه و گسترش روابط با ایران در فضای جدید تاکید کردند و سفیر لتونی ابراز امیدواری کرد در دوره ریاست آتی کشورش بر اتحادیه اروپا شاهد ارتقاء و گسترش بیش از پیش این روابط در ابعاد دوجانبه وچند جانبه باشیم.

سفیران جدید فیجی و فیلیپین نیز بر وجود ظرفیت‌های گسترده برای توسعه روابط به خصوص در عرصه‌های اقتصادی و نیز گردشگری بین ایران با کشورهای خود تاکید کردند و ابراز امیدواری کردند با پیگیری توافقات فیمابین شاهد جهشی قابل توجه در روابط موجود باشیم.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.