وزیر اطلاعات در جلسه شورای اداری استان فارس:

وظیفه وزارت اطلاعات تضعیف یک جناح و جریان خاص یا تقویت آن نیست

دولت

تامین امنیت در جامعه بسیار حساس است که در آن باید حق‌الناس رعایت شود و در این مسیر نسبت به مدیران که سرمایه های جامعه هستند بسیار حساس هستیم و حمایت می کنیم.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: وظیفه وزارت اطلاعات تضعیف یک جناح و جریان خاص یا تقویت آن نیست، بلکه وظیفه این وزارتخانه تامین امنیت است.

به گزارش ایلنا، وزیر اطلاعات امروز شنبه در جلسه شورای اداری استان فارس گفت: اعتقاد ما این است که وزارت اطلاعات باید به ماموریت‌های ذاتی خود بپردازد و نمی‌تواند به مسایل فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی راهکارهای امنیتی ارائه دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین علوی با بیان اینکه وظیفه وزارت اطلاعات تضعیف یک جناح و جریان خاص یا تقویت آن نیست، گفت: وظیفه این وزارتخانه تامین امنیت است.

وی یکی از وظایف این وزارتخانه را تامین امنیت اطلاعات دانست و گفت: اگر می‌خواهیم شرایط اقتصادی کشور دچار تحول شود باید سرمایه گذاری داخلی و خارجی را تقویت کنیم. هدف ما حمایت از سرمایه گذاری سالم و مولد است و هر سرمایه گذاری که به ایجاد اشتغال کمک کند حمایت می‌شود.

وزیر اطلاعات سرمایه گذاری خارجی را نیز در کنار سرمایه گذاری در تامین امنیت مؤثر دانست و افزود: حمایت از سرمایه گذاری به این معنا نیست که برای پویایی اقتصاد، فساد‌ها را نادیده بگیریم بلکه جلو فساد را می‌بندیم تا پویایی اقتصادی شکل گیرد.

وی گفت: این وزارتخانه از تولید کنندگان حمایت می‌کند و اگر کسی بخواهد از سرمایه گذاری‌هایی که به تولید و اشتغال ختم شود اشکال گیری کند با فرد خاطی مقابله می‌کند. پنجه فولادی وزارت اطلاعات برای چنگ انداختن به گلوی دشمنان است و در مقابل، دست نوازش و حمایت برای ملت خواهیم داشت.

وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: تامین امنیت در جامعه بسیار حساس است که در آن باید حق‌الناس رعایت شود و در این مسیر نسبت به مدیران که سرمایه‌های جامعه هستند بسیار حساس هستیم و حمایت می‌کنیم.

در این مراسم محسنی به عنوان مدیرکل اطلاعات استان فارس معرفی و از خدمات کریمی مدیرکل سابق قدردانی شد.

وزیر اطلاعات همچنین عصرامروز با آیت الله سید علی اصغر دستغیب نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری دیدار کرد.

 

کد N139307