استرالیا پس از کشته شدن پناهنده ایرانی به کامبوج متوسل شد

کامبوج,ایران

کوالالامپور - ایرنا - دولت استرالیا پس کشته شدن یک ایرانی پناهنده در بازداشتگاه پاپوآ گینه نو، انتقال پناهندگان به کشور فقیر کامبوج در جنوب شرق آسیا را مدنظر قرار داد و در این زمینه به پنوم پن متوسل شد.

به گزارش ایرنا، دولت استرالیا از کامبوج تقاضا کرد افراد پناهنده تا زمان رسیدگی به وضعیت آن ها در بازداشتگاه هایی در کامبوج نگهداری شوند.

این تقاضا روز شنبه در دیدار ˈ جولی بیشاپ ˈ وزیر امور خارجه استرالیا با ˈ هون سن ˈ نخست وزیر کامبوج در پنوم پن مطرح شده است.

روزنامه هرالد کامبوج اعلام کرد که نخست وزیر این کشور درخواست وزیر خارجه استرالیا را پذیرفته و قرار است بحث های کارشناسی توسط وزارت کشور کامبوج و مقامات استرالیا پیگیری شود.

درخواست استرالیا از کامبوج چند روز پس از آشوب های صورت گرفته در بازداشتگاه پناهندگان در جزیره ˈمانوسˈ پاپوآ گینه نو که به کشته شدن یک پناهجو و جراحت 77 نفر دیگر انجامید مطرح شده است.

استرالیا براساس سیاست های خود بدنبال بازداشتگاه هایی برای پناهندگان در خارج از خاک این کشور است و تلاش دارد این بازداشتگاه ها را در خاک کشورهای فقیر احداث کند.

هم اکنون استرالیا در جزایر مانوس و نائورو در پاپوا گینه نو بازداشتگاه هایی برای جلوگیری از ورود پناهجویان به خاک استرالیا تدارک دیده است که در شرایط بسیار بدی اداره شده و واکنش جامعه بین الملل را بدنبال داشته است.

ˈ تونی ابوت ˈ نخست وزیر استرالیا به واکنش های بین المللی در زمینه پناهندگان توجه نکرده و روز پنجشنبه نیز بدنبال قتل یک پناهنده ایرانی در بازداشتگاه پناهندگان، گزارش ها در این مورد را ˈسیاه نمایی اخلاقیˈ دانست و گفت که تسلیم این ˈسیاه نمایی های اخلاقیˈ برای تغییر سیاست های کانبرا نخواهم شد.

آساق**د.م**1611
کد N139130