عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

هیچ دستور کاری خارج از موضوع هسته ای در مذاکرات جایی ندارد

کمیسیون امنیت ملی

تهران-ایرنا-عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که هیچ دستور کاری خارج از موضوع هسته ای در مذاکرات جای ندارد، تاکید کرد: عده ای از منتقدان مذاکرات از یک سو بیان می کنند که از محتوای توافق ژنو اطلاعی ندارند و از سوی دیگر بیان می کنند که مذاکرات فراتر از موضوعات هسته ای است این نشانه اظهارات دوگانه و رفتار تناقض گرایانه آنان است.

«عباسعلی منصوری» روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از آغاز برنامه اقدام مشترک همواره در راستای چارچوب های بین المللی و ان پی تی حرکت کرده است.

نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که توافق 6 ماهه جمهوری اسلامی توام با حسن نیت ایران خواهد بود، افزود: ما در مذاکرات همواره تاکید خواهیم داشت که از خطوط قرمز و حقوق هسته ای خود عقب نشینی نمی کنیم؛ از این رو درخواست ها برای اعمال محدودیت بیشتر پذیرفتنی نیست.

منصوری ادامه داد: ایران در مذاکرات وین همانند گذشته حقانیت خود را به جامعه بین الملل نشان داد و حضور موثر ایران در این مذاکرات نمایان ساخت که سیستم تبلیغاتی و جنگ روانی لابی صهیونیست نتوانسته مانع جمهوری اسلامی ایران در این مذاکرات شود.

وی با تاکید بر این که مذاکرات آینده پیچیده تر و حساس تر از گذشته خواهد بود اظهار داشت: هرگونه تهدید مستقیم و غیرمستقیم ایران، خلاف مسیر دیپلماسی و مذاکرات است و نه تنها کمکی به حل و فصل موضوعات نمی کند بلکه به بی اعتمادی منجر می شود.

سیام**9121 *1449
کد N139066