نماینده بجنورد: باید فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها با کمترین آسیب اجرا شود

سیاسی

نماینده مردم بجنورد در مجلس گفت: باید دولت تدبیر کند که فاز دوم اجرای هدفمند سازی یارانه ها با کمترین آسیب ممکن به مردم و به ویژه اقشار کم در آمد و روستاییان انجام شود.

قاسم جعفری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان شمالی اظهار کرد:مرحله دوم طرح هدفمندسازی یارانه ها باید برای اصلاح اقتصاد و جلوگیری از هدر رفت بسیاری از درآمد ها و ذخایر اجرایی شود.

وی ادامه داد:باید شیب تغییر قیمت ها به خصوص حامل های انرژی به طور منطقی تعیین شود.

جعفری با اشاره به این که باید در هدفمند سازی فاز دوم یارانه ها توجه ویژه ای به تولید شود، عنوان کرد: تعدادی از بخش ها در مرحله اول اجرای هدفمند سازی یارانه ها مربوط به تولید بود، اما در نهایت این مسئله محقق نشد.

وی افزود:اگر در مسیر هدفمندی یارانه ها از تولید حمایت درستی شود، بی شک بازار کار رونق می گیرد و اگر قیمت ها نیز افزایش یابد به دلیل اینکه درآمد بالا رفته است مشکل تورم رکودی ایجاد نمی شود.

جعفری با اشاره به دریافت یارانه نقدی در فاز دوم هدفمند سازی یارانه ها عنوان کرد: باید متقاضیان دریافت یارانه نقدی درخواست‌های جدید خود را اعلام کنند و افرادی که فرم های جدید را تکمیل نکنند به منزله انصراف است.

جعفری یادآور شد:در صورتی که افراد متقاضی دریافت یارانه در مرحله دوم هدفمند سازی یارانه ها از شرایط مالی مناسبی برخوردار باشند و این قضیه ثابت شود، باید به عنوان جریمه سه برابر یارانه دریافتی خود را پرداخت کنند.

انتهای پیام

کد N138699