ارتش پاکستان ادعای طالبان درباره بازداشت اعضای خانواده شبه نظامیان را رد کرد

ارتش,طالبان

اسلام آباد - ایرنا - ارتش پاکستان روز شنبه ادعای گروه تحریک طالبان درباره بازداشت اعضای خانواده شبه نظامیان از سوی نیروهای امنیتی این کشور را رد کرد.

ستاد فرماندهی ارتش پاکستان در اطلاعیه ای اعلام کرد: نظامیان پاکستان تاکنون حتی یک نفر از اعضای خانواده شبه نظامیان طالبان را بازداشت نکرده اند.

در این اطلاعیه اضافه شده است که ارتش پاکستان اتهام مطرح شده توسط گروه غیرقانونی طالبان را بی پایه و کذب دانسته و تاکید می کند که شبه نظامیان با چنین عکس العملی تلاش دارند تا افکار عمومی را از موضوعات مهمی مانند تداوم حملات ناجوانمردانه و غیرانسانی طالبان در مناطق مختلف پاکستان منحرف کنند.

نیروهای امنیتی پاکستان پیشتر ادعای عنوان شده از سوی گروه تحریک طالبان در خصوص هلاکت شبه نظامیان محبوس این گروه در زندان های پاکستان؛ را بی اساس و بهانه ای از سوی شبه نظامیان بمنظور تضعیف گفت وگوهای صلح دانستند.

ˈعمر خالد خراسانیˈ فرمانده طالبان پاکستان مستقر در منطقه قبیله ای ˈمهمندˈ هفته گذشته اعلام کرد: تحریک طالبان برای انتقام از هلاکت عناصر محبوس خود در بازداشتگاههای پاکستان،مسوولیت قتل 23 نفر از مرزبانان ربوده شده این کشور را به عهده می گیرد.

از سوی دیگر ؛ ژنرال ˈراحیل شریفˈ فرمانده ارتش پاکستان ضمن محکوم کردن قتل مرزبان این کشور توسط طالبان گفت: پاکستانی ها مدیون فداکاری و ازخودگذشتگی های نیروهای سپاه مرزی این کشور هستند.

وی با اشاره به عملیات جنگنده های نظامی ارتش پاکستان علیه مواضع تروریست ها در منطقه قبیله ای وزیرستان شمالی در شمال غرب این کشور تاکید کرد: عملیات های اخیر علیه شبه نظامیان موفقیت آمیز بوده و نیروهای امنیتی پاکستان برای ادامه این روند در آینده نیز از آمادگی کامل برخوردار هستند.

شبکه های خبری گزارش دادند : مقام های دولتی در میرانشاه و بخش داتا خیل در منطقه وزیرستان شمالی برای اجرای نظم و قانون پس از وخامت اوضاع امنیتی و حملات نیروهای ارتش علیه شبه نظامیان در منطقه منع رفت و آمد اعلام کردند.

حدود 700 هزار نفر از ساکنان وزیرستان شمالی پس از اجرای عملیات های ارتش اقدام به مهاجرت به مکان های امن تر کرده اند.

دولت در نظر دارد تا اردوگاههای موقت برای اسکان مردم در منطقه راه اندازی کند.

جنگنده های نیروی هوایی ارتش پاکستان پنجشنبه گذشته در عملیاتی در بخش های مختلف مناطق قبیله ای وزیرستان شمالی در شمال غرب این کشور، 40 تروریست عضو گروه طالبان را که در میان آنها شبه نظامیانی از ازبکستان، تاجیکستان و ترکمنستان بودند، کشتند.

در حملات هوایی امروز شنبه بالگردهای ارتش پاکستان در منطقه «هنگو» از توابع ایالت «خیبرپختونخوا» در شمال غربی کشور، 9 تروریست کشته شدند.

آساق ** 1095**5981
کد N138352