رئیس جمهوری ونزوئلا: بخشی از دولت در حال توطئه است

ونزوئلا,توطئه

مادرید- ایرنا- ˈنیکلاس مادوروˈ رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کرد: بخشی از دولتش ممکن است در حال توطئه چینی علیه وی باشد و در این راستا دستور داده در این مورد تحقیق شود.

به گزارش ایرنا و به نقل از روزنامه ال پاییس، مادورو جمعه شب در کنفرانسی مطبوعاتی با اشاره به ماموران پلیس سیاسی که 12 فوریه (23 بهمن ) به سوی تظاهرکنندگان شلیک کردند گفت: من در حال انجام تحقیقات در این مورد هستم و این ماموران دستگیر شدند و در زندان هستند.

وی تصریح کرد: این مورد می تواند امری استثنایی در پلیس سیاسی باشد.

این موضوع، یکی از مواردی است که به گفته خبرگزاری اروپاپرس،ˈانریکه کاپریلسˈ رهبر حزب ائتلاف ˈمیز وحدت دموکراتیکˈ جناح مخالف دولت ونزوئلا در روز پنجشنبه هشدار داده بود.

وی دراین مورد گفته بود امکان دارد یک ˈخود کودتاˈ در داخل دولت حاکم وجود داشته باشد که قصد سرنگونی ˈنیکلاس مادوروˈ و به روی کار آوردن ˈدیوسدادو کابیوˈ رئیس مجلس ملی به عنوان رئیس جمهوری ونزوئلا را دارد.

کاپریلس همچنین گفت: بخش هایی در دولت وجود دارد که حضور مادورو در قدرت به نفع شان نیست. این یک ˈخود کودتاˈ است و در این صورت مردم ونزوئلا از چیزی مطلع نخواهند شد.

رهبر جناح مخالف افزود: پس از فوت ˈهوگو چاوزˈ رئیس جمهوری سابق ونزوئلا و وقوع درگیری های داخلی، یک شکاف در داخل دولت بین یک بخش نظامی به سرکردگی کابیو و یک بخش ˈکاستریستˈ (پیرو فیدل و رائول کاسترو ) به سرکردگی مادورو وجود دارد.

اروپام **1234**1485** 1064
کد N138205