باهنر در نشست خبری اعلام کرد:/تکمیل می‌شود/

برگزاری روز مهندس ۵ اسفند در برج میلاد

مجلس

ما بنگاههای بزرگ مهندسی داریم که مرزهای کشور را در نوردیدند و در ۵ قاره جهان مهندسان ایرانی ما به فعالیت‌های مهندسی مشغولند.

نائب رییس‌مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مراسم روز مهندس در روز ۵ اسفند و در ساعت ۳ بعدار ظهر در برج میلاد برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد رضا باهنر در نشست خبری امروز طی سخنانی در خصوص روز ملی نظام مهندسی در کشور اظهار داشت: در کشور ما علیرغم اینکه رشته‌های مهندسی به سرعت توسعه پیدا کرده است، اما نظامهای مهندسی کشور از نظر قانونی شامل سه نظام مهندسی معدن؛ مهندسی راه و ساختمان؛ و مهندسی کشاورزی است. ولی بسیاری از فن آوری‌های نو همچون هوافضا؛ آی تی؛ نانو و حتی بیوتکنولوژی که بعضاً به مسائل مهندسی برمی گردد، ا متاسفانه یک نظام مهندسی قانونی را نداشته‌اند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: روز ۵ اسفند ماه علیرغم اینکه روز ملی مهندسی کشور نام گذاری شده است، اما بسیاری از نظامهای مهندسی دراین روز حضورپررنگی رانداشته‌ایم، اما امسال با یک تعدادی از بنیاد‌ها و سازمانهای عمدتاً غیر دولتی برای بزرگداشت روز مهندسی و تاسیس ستادی را رقم زدیم که در سال آینده هم نظام مهندسی کشور را سرو سامان دهیم

وی ادامه داد: بر این اساس از بسیج مهندسی و جهاد دانشگاهی و شورای عالی فضای مجازی کشور و پژوهشگاهای نفت و نیرو؛ شهرداری تهران؛ دانشگاههای تهران؛ و صدا و سیمای جمهوری اسلامی دعوت کردیم؛ که ستادی را برای برگزاری مراسم روز ملی نظام مهندسی ترتیب دهند.

وی در ادامه این مطلب خاطر نشان کرد: این مراسم در روز ۵ اسفند و در ساعت ۳ بعدار ظهر در برج میلاد برگزار خواهد شد و ارکان این ستاد شامل شورای ستاد و یک دبیر خانه است؛ که تمامی اعضای نامبرده در این ستاد حضور دارند.

باهنر انسجام بخشی به فعالیتهای نظام مهندسی کشور و رصد کردن فعالیت‌های مهندسی را از اهداف مهم این ستاد عنوان کرد و گفت: ما بنگاههای بزرگ مهندسی داریم که مرزهای کشور را در نوردیدند و در ۵ قاره جهان مهندسان ایرانی ما به فعالیت‌های مهندسی مشغولند.

وی همچنین اظهار داشت: امسال به دلیل کم بضاعتی باز هم نتوانستیم همه جامعه مهندسی کشور را زیر پوشش قرار دهیم و در مراسم ۵ اسفند ماه از آن‌ها تقدیر به عمل آوریم. و دلیل آن هم این است که جامعه مهندسی کشور بسیار گسترده است آنچنان که حتی در علوم انسانی هم از واژه مهندس استفاده می‌کنند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تاثیر مهندسی در صدور خدمات مهندسی کشور تولید و اشتغال و توسعه انسانی و به طور کلی سازندگی عواملی هستند که غیر قابل انکار است.

کد N138190