رییس ستاد نیروهای مشترک ارتش آمریکا خواستار تعمیق روابط با چین شد

چین,تنش

تهران-ایرنا- ژنرال ˈری اودیرنوˈ رییس ستاد نیروهای مشترک ارتش آمریکا با سفر به چین و دیدار با همتایان چینی خود اعلام کرد خواستار روابطی عمیق تر با این کشور و نیز ازمیان برداشتن اختلاف های موجود فیمابین است.

به گزارش خبرگزاری شین هوا، ˈاودیرنوˈ پس از دیدار با ژنرال های چینی به خبرنگاران در پکن گفت :مذاکرات صریح و مهمی با همتایان چینی خود درمورد گفت و گوی عمیق تر بین ارتش دو کشور جهت توسعه همکاری ها و مدیریت رقابت فیمابین داشته است.

وی افزود: کشورش خواهان همکاری در سطح بسیار بالا، تعمیق همکاری در زمینه های مورد علاقه دو کشور و نیز مدیریت اختلاف ها به طریق سازنده است.

وی با ابراز این مطلب که دو کشور زمینه های مشترک زیادی را نه تنها با دولت چین بلکه با ارتش این کشور دارند، بر تعامل، گفت و گو و درک متقابل جهت اعتمادسازی بین ارتش دو کشور تاکید کرد.

سفر این مقام آمریکایی به چین درحالی صورت گرفته است که چین و آمریکا اختلاف های دیپلماتیک بیشماری در منطقه ازجمله درمورد مالکیت چین بر مناطقی از دریاهای شرقی و جنوبی چین و حمایت آمریکا از تایوان دارند.

همچنین ارتش آمریکا و چین طی سال های اخیر دربرخی موارد با تنش های شدیدی روبرو شدند که این مساله بیم از یک رویارویی بین دو کشور را به دنبال داشته است.

اختلاف چین با ژاپن برسر جزایر واقع در دریای شرقی چین و اعلام حمایت آمریکا از توکیو درصورت هرگونه مواجهه بین این دو کشور آسیایی نیز اخیرا موجب تشدید تنش ها بین پکن و واشنگتن شده است.

آساق **1450**5981
کد N138006