خبر «جمهوری اسلامی» تکذیب شد

در پی انتشار خبری در روزنامه جمهوری اسلامی مبنی بر عدم تجلیل از خانواده دکتر شهید بهشتی در مراسم همایش تجلیل از ستارگان، کانون مرکز رسیدگی به امور مساجد کشور برگزارکننده این همایش ضمن تکذیب این خبر در نمابری به ارائه توضیحاتی در ارتباط با این موضوع پرداخت.

به گزارش ایسنا، متن این نمابر به شرح زیر است:

«بسمه تعالی

جناب حجت‌الاسلام و المسلمین مسیح مهاجری (دام عزه)

مدیرمسئول محترم روزنامه جمهوری اسلامی

سلام علیکم و رحمت‌الله

با احترام و عرض ادب، پیرو درج خبری در خصوص همایش تجلیل از شهدای معظم ائمه‌ جماعات استان تهران (ستارگان جاوید)، با عنوان: "غیبت خانواده شهید بهشتی در یک مراسم نمادین"، که در سایر پایگاه‌های خبری به نقل از روزنامه وزین جمهوری اسلامی بازنشر شده است، مستدعی است مقرر فرمایید مطابق قانون مطبوعات، پاسخ زیر منعکس گردد:

1. اصل حساسیت روزنامه را در خصوص لزوم توجه مستمر به اسوه‌ مجاهدت روحانیون و شخصیت کم‌نظیری همانند آیت‌الله شهید بهشتی (رضوان‌الله تعالی علیه) که همه‌ ما مرهون اندیشه تابناک و خون پاکشان هستیم، قابل تقدیر می‌دانیم و در این راستا با شما هم‌عقیده هستیم و همه‌ساله در حد توان، به عنوان عضوی از ستاد بزرگداشت واقعه هفتم تیر، انجام وظیفه نموده‌ایم.

2. همایش "ستارگان جاوید"، در بخش اصلی، برای تجلیل از مقام شامخ ائمه‌ جماعاتی که به هنگام شهادت، امامت مسجدی را در استان تهران بر عهده داشته‌اند یا به عنوان امامت مسجد مشخصی در استان تهران مشهور بوده‌اند با حضور خانواده مکرم ایشان برپا شد و در بخش جنبی هم به تقدیر از ائمه‌ محترم جماعاتی که در حال حاضر، یکی از مساجد استان تهران را اداره می‌کنند و در عین حال "پدر شهید" هستند، پرداختیم که با استقبال کم‌نظیر قریب به 2000 امام جماعت روبرو شد و در مجموع قریب به 40 مورد عرض ارادت با حضور رییس محترم مجلس خبرگان و رییس محترم بنیاد شهید انجام شد.

3. چنانکه ملاحظه می‌فرمایید، هیچ یک از دو گروهی که در متن خبر "جمهوری اسلامی" مورد اشاره قرار گرفته است، یعنی خانواده "شهدای روحانی" یا "روحانیون ایثارگری که در جبهه حضور داشته‌اند"، از اساس مخاطب این همایش نبوده‌اند و لذا قصوری در این ارتباط رخ نداده است.

4. از روزنامه جمهوری اسلامی توقع می‌رفت با خودداری از قضاوت زودهنگام، با تکیه بر منبع خبری دقیق و مطمئن، به بیان تذکر می‌پرداخت. هرچند با توجه به نیت خیری که در میان بوده است، فقط باید گفت هرچه از دوست رسد نیکوست و ستاد اجرایی همایش هم اجر خود را از خدای شهیدان خواهد گرفت و با این تلقی خستگی یک کار سنگین و طاقت‌فرسا را از تن به در خواهد کرد. از عرض ارادت به خانواده شهدای ائمه‌ محترم جماعات خوشحالیم، حتی اگر پس از آن با کم‌لطفی دوستان، هرچند از سر دلسوزی، برخورد کنیم.

در پایان، مرکز رسیدگی به امور مساجد، ضمن تاکید مجدد بر لزوم تجلیل و الگوسازی از شهدای روحانی و روحانیون ایثارگر توسط دستگاه‌ها و نهادهای مسئول (که تا‌کنون هم شاهد تلاش‌هایی در این زمینه بوده‌ایم)، پروردگار متعال را شاکر است که در حوزه ماموریتی خود (ائمه‌ محترم جماعات مساجد استان تهران) توفیق یافت قدم کوچکی بردارد و برای انعکاس شایسته اخبار برگزاری همایش "ستارگان جاوید" از اصحاب رسانه، صمیمانه سپاسگزاریم.

توفیق روزافزونتان را از درگاه پروردگار متعال خواستاریم.»

به گزارش ایسنا، جمهوری اسلامی امروز نوشت: «در مراسم تجلیل از خانواده‌های شهدای روحانی استان تهران که روز پنجشنبه در حسینیه الزهرا (س) برگزار شد، از خانواده شهید بهشتی خبری نبود! براساس گزارش بعضی از افراد حاضر، در این مراسم که با عنوان "ستارگان جاوید" و با همکاری امور مساجد و بنیاد شهید برگزار شد از روحانیون ایثارگری که در جبهه‌های دفاع مقدس و سایر عرصه‌های انقلابی حضور داشتند نیز تجلیل شد ولی در این زمینه هم افرادی از قلم افتادند. خبرگیری‌های روزنامه جمهوری اسلامی نشان می‌دهد اصولاً از خانواده شهید بهشتی برای حضور در این مراسم دعوت به عمل نیامده بود.»

انتهای پیام

کد N137762