القرضاوی: مبارک کودن‌ترین انسان است

مصر

یوسف القرضاوی با بیان اینکه حاضر است در هر دادگاهی حاضر شود و نسبت به بیان اظهارات و عقاید خود جواب پس بدهد، حسنی مبارک را "کودن‌ترین انسان‌" توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری عربی پرس، یوسف القرضاوی، رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمین و پدر معنوی اخوان المسلمین پس از چند هفته غیبت با حضور در نماز جمعه اعلام کرد: من هیچ خصومتی با شخص و یا گروهی ندارم و اسلام از ما می‌خواهد تا برای مسلمانان آرزوی خیر و خوبی داشته باشیم و حقیقت و عدالت را گسترش دهیم.

وی با اشاره به انتقادهای فراوانی که طی هفته‌های اخیر در پی اظهاراتش از وی مطرح شده است، گفت: من آماده‌ام تا در محضر هر دادگاهی حاضر شوم و درباره اظهاراتی که بیان کردم، پاسخ دهم؛ باید بگویم که من از هیچ شخصی کینه و کدورت به دل ندارم.

رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمین خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح بر مردم مصر و اراده آنها چیره شدند و کشور را به عقب برگرداندند و مردم پس از این که 60 سال در مقابل خواری و ذلت در دوران جمال عبدالناصر، انور سادات و حسنی مبارک، روسای جمهور پیشین مصر صبر کردند، گویی که صدها و هزاران تن را برای تحقق آزادی فدا نکردند.

القرضاوی در اظهارات روز جمعه خود بار دیگر بر حمایت از اخوان المسلمین و محمد مرسی، رئیس‌جمهوری برکنار شده این کشور تاکید و حسنی مبارک را "کودن‌ترین انسان" توصیف کرد.

پدر معنوی اخوان المسلمین عنوان داشت: مرسی در هنگام قدرت به وزیران دفاع و کشور خوبی کرد و آنها را روی کار آورد، اما آنها علیه وی دست به کودتا زدند و همچنان علیه وی فعالیت می‌کنند.

وی درخصوص مساله فلسطین گفت: نباید امت اسلامی درخصوص مسجد الاقصی کوتاهی ورزد، چرا که در این صورت گوئی که ما در خصوص مسجد الحرام و در مورد تمام امت اسلامی کوتاهی ورزیده‌ایم.

انتهای پیام

کد N137562