محمود عباس تلاش های آمریکا در زمینه مذاکرات سازش را بی نتیجه دانست

فلسطین

تهران – ایرنا - ˈمحمود عباسˈ رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت تلاش های آمریکا در جهت ایجاد چارچوبی برای مذاکرات سازش با رژیم صهیونیستی تا کنون بی نتیجه بوده است.

به گزارش خبرگزاری ˈفرانسهˈ، وی که چهارشنبه و پنجشنبه گذشته با ˈجان کریˈ وزیر خارجه آمریکا در پاریس دیدار داشت، روز جمعه به خبرنگاران گفت این مذاکرات و نشست ها هرچند جدی، نتیجه ای در بر نداشته است.

وی افزود: مقامات آمریکایی تا کنون نتوانسته اند چارچوبی برای مذاکرات ایجاد کنند.

این در حالی است که یک مقام آمریکایی گفت و گوهای کری با عباس را ˈسازندهˈ توصیف کرد.

جان کری تاکنون تلاش های زیادی کرده است تا طرف های فلسطینی و رژیم صهیونیستی بر سر چارچوب مذاکرات توافق کنند، اما تاکنون پیشرفت چندانی نداشته است و هر یک از طرفین مذاکره دیگری را عامل این وضعیت می داند.

یک مقام تشکیلات خودگردان نیز که خواست نامش فاش نشود روز گذشته گفت: دیدگاه کری که در پاریس مطرح شد، به عنوان اساسی برای چارچوب توافق قابل قبول نیست زیرا حقوق مشروع مردم فلسطین در آن لحاظ نشده است.

این مقام فلسطینی پیشنهادهای مطرح شده درباره آینده بخش شرقی بیت المقدس را ˈمبهمˈ توصیف کرد.

فلسطینیان این بخش را که به اشغال رژیم صهیونیستی درآمده است، پایتخت خود می دانند.

وی افزود: عباس در این نشست ها به تشرح مواضع فلسطینیان برای کری پرداخت و گفت پیشنهادهای مطرح شده به ویژه تاکیدی که بر به رسمیت شناختن اسرائیل به عنوان دولت یهود صورت می گیرد غیر قابل قبول است.

روند مذاکرات سازش میان تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی پس از جنگ 22 روزه غزه در سال های 2008 و 2009 میلادی به بن بست رسید. با روی کار آمدن دولت ˈباراک اوباماˈ در آمریکا و میانجی گری کری، این گفت و گوها در ژوئیه گذشته( تیر ماه سال جاری ) در واشنگتن مجددا آغاز و ضرب الاجلی 9 ماهه برای آن در نظر گرفته شد.

خاورم**9156 *1446
کد N137558