| 147632

سوریه طرح جدیدی برای نابودی سلاح‌های شیمیایی خود ارائه کرد

سیاسی

دولت سوریه طرح جدیدی را برای نابودی سلاح‌های شیمیایی خود ارائه کرد که بر اساس آن پس از پایان مهلت مورد توافق با سازمان ممنوعیت سلاح‌های شیمیایی حداکثر ۱۰۰ روز دیگر برای نابودی سلاح‌های شیمیایی‌ سوریه به این كشور مهلت داده شود.

برخی دیپلمات‌های غربی اعلام کردند که دولت سوریه طرح ۱۰۰ روزه‌ای برای نابودی سلاح‌های شیمیایی خود ارائه کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، این دیپلمات‌ها گفتند که دولت سوریه طرح جدیدی را برای نابودی سلاح‌های شیمیایی خود ارائه کرد که بر اساس آن پس از پایان مهلت مورد توافق با سازمان ممنوعیت سلاح‌های شیمیایی حداکثر ۱۰۰ روز دیگر برای نابودی سلاح‌های شیمیایی‌ سوریه به این كشور مهلت داده شود.

برخی منابع نیز گفتند که کشورهای عضو شورای امنیت بر سر چگونگی تعامل با طرح جدید سوریه برای نابودی سلاح‌های شیمیایی‌ این كشور دچار دو دستگی شدند.

در حالی که روسیه و چین خواستار آن شدند که در قبال طرح ۱۰۰ روزه سوریه نرمش نشان داده شود، آمریکا و اتحادیه اروپا با احتیاط با این طرح برخورد کردند.

یکی از منابع در سازمان ملل نیز گفت که آمریکا با طرح سوریه برای دادن مهلت ۱۰۰ روزه جدید به مهلتی که قبلا بر سر آن توافق شده است، مخالفت کرد.

در همین حال، «مایکل لوهان» سخنگوی سازمان ممنوعیت سلاح‌های شیمیایی گفت که این سازمان طرح جدید سوریه را دریافت كرده است.

لوهان افزود که طرح سوریه در نشست سازمان ممنوعیت سلاح‌های شیمیایی که قرار است اوایل ماه آینده میلادی برگزار شود، بررسی می‌شود.

کد N137429