در دیدار با اولاند،

عباس: تلاش‌های دیپلماتیک آمریکا تاکنون بی‌نتیجه بوده است

سیاسی

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اظهار کرد که طرف آمریکایی تاکنون نتوانسته است توافق چارچوبی را با هدف حل و فصل اختلافات میان طرف‌های اسرائیلی و فلسطینی تعیین کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، محمود عباس،‌ رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در پایان مذاکراتش با فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه در گفت‌وگو با خبرنگاران در کاخ الیزه اظهار کرد: هرچند که تلاش‌های مسئولان آمریکایی برای تحقق صلح جدی بوده است اما آمریکایی‌ها تاکنون نتوانستند چارچوبی را برای مذاکرات تعیین کنند.

وی تصریح کرد که رئیس جمهوری فرانسه را در جریان تلاش‌های باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا و جان کری، ‌وزیر خارجه این کشور جهت همسو ساختن دیدگاه‌های اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها قرار داد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از فرانسوا اولاند به دلیل حمایت کشورش و اتحادیه اروپا از تشکیلات خودگردان فلسطین قدردانی و اظهار کرد که با فرانسوا اولاند درخصوص نشستی میان مسئولان فرانسوی و فلسطینی گفت‌وگو کرد. اما وی جزئیات بیشتری درخصوص این نشست سخنی به میان نیاورد.

محمود عباس اظهار کرد که در این مذاکرات مساله برگزاری کنفرانس بین‌المللی اهداکنندگان برای کمک به فلسطینی‌ها مورد بررسی قرار گرفت که احتمالا پس از نشست کمیته ویژه تماس در مه آتی برگزار می‌شود.

انتهای پیام

کد N137105