تعیین کننده ترین انتخابات برای سرنوشت کشور

حزب اراده ملت

تهران– ایرنا– دبیرکل حزب اراده ملت ایران با بیان این که انتخابات فرصت مناسب برای پیگیری مطالبات اصلاح طلبانه ملت ایران از مسیر اعتدال است،گفت: انتخابات دوره آینده مجلس تعیین کننده ترین انتخابات برای سرنوشت کشور است ، بنابراین همفکران اصلاح طلب با دقت بیشتری با این فرصت تاریخی برخورد کنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، ˈاحمد حکیمی پورˈ دبیرکل حزب اراده ملت ایران روز جمعه در ششمیمن کنگره سراسری این حزب که در مجتمع فرهنگی ورزشی تلاش در تهران برگزار شد، افزود: سال گذشته در چنین روزهایی برگزاری جلسه ای به این کم و کیف جزو آرزوهای محال بود، برخوردهای امنیتی شدید و خارج از قاعده از یک طرف و یاس و ناامیدی حاکم در بین فعالان و کنشگران عرصه سیاست از سوی دیگر تصور شکل گیری چنین جمع هایی را ناممکن می کرد.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه با خلق حماسه 24 خرداد مردم صبور ایران اسلامی مسیر جدیدی برای آینده کشور باز کردند، افزود: بر همه نخبگان، فعالان و دلسوزان این مرز و بوم است که قدر فرصت فراهم شده توسط ملت بزرگ ایران را دانسته و لحظات آن را مغتنم بشمارند.

وی در ادامه یادآور شد: حزب اراده ملت ایران بر آن است تا در حد توان و بضاعت خود در این راه همگام با دیگر مجموعه های همسو قدم های موثر و سنجیده ای بردارد.

حکیمی پور به کنگره پنجم حزب که با شعار ˈوفاق ملیˈ در پرتوی قانون اساسی و اصلاح طلبی از طریق تحزب فراگیر معتدل برگزار شده بود، اشاره کرد و گفت: این کنگره در حالی برگزار شد که بلاتکلیفی توام با بی عملی بر سپهر سیاسی کشور سایه انداخته بود.

دبیرکل حزب اراده ملت ایران به سخنرانی حسن روحانی رییس جمهوری در پنجمین کنگره حزب اشاره کرد و افزود : روحانی در آن زمان که در تکاپوی ورود به رقابت های انتخابات ریاست جمهوری بودند به مسائلی همچون ضرورت تقویت تحزب، شکل گیری احزاب قدرتمند و نقش نظام حزبی در کنترل و نقض قدرت همچنین جلوگیری از تبعیض و فساد در جامعه تاکید کرد.

عضو شورای شهر تهران در ادامه سخنان خود به دیدار این حزب با آیت الله هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و گفت: وی در کمال صبوری و استقامت در برابر هجمه های ناجوانمردانه ، روحیه ای سرشار از امید به گشایش در آینده را به جمع ما و جامعه تزریق کرد و ضرورت پیوستن احزاب همسو به یکدیگر را مورد تاکید قرار داد.

وی یادآور شد: حاما (حزب اراده ملت ایران) به سهم خود ضمن حضور فعال، مسئولانه و امیدوارانه در عرصه انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی قویا در چارچوب خرد جمعی اصلاح طلبان عمل کرد و با هرگونه رفتار و عملکرد وحدت شکن در صفوف جبهه عظیم اصلاحات مقابله کرده است.

حکیمی پور به برخی محورهای فعالیت حزب در سال گذشته اشاره کرد و گفت : تشکیل منظم نشست های شورای سیاستگذاری، راه اندازی کمیته های هفت گانه حزب، اهتمام در گسترش فعالیت حزب در سراسر کشور، راه اندازی مجدد دفتر مرکزی و دبیرخانه حزب، راه اندازی مجدد سایت خبری و تحلیلی حزب و پیگیری هدف کنگره سال 78 در خصوص انسجام تئوریک، انضباط سازمانی و آموزش داخلی، حضور مستمر و موثر در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و شورای مشورتی اصلاح طلبان از جمله دیگر اقدامات است.

وی ادامه داد: صدور دو بیانیه در خصوص فساد اقتصادی و مالی و سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همچنین حضور مستمر در جهت راه اندازی مجدد خانه احزاب ایران از محورهای فعالیت مستمر حاما است.

دبیرکل حزب اراده ملت ایران یاد آور شد: حزب اراده ملت ایران با تکیه بر مشی اصلاح طلبی اعتدالگرا و پایبندی به اصل صبر و استمرار با بیش از دو دهه کار تدریجی افتخار می کند که گام های عملی در حد توان و بضاعت خود برای نقدینه کردن فرهنگ کار جمعی برداشته است.

این عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: ما همه واقفیم که کار سیاست ورزی کار جمعی است و اساسا کسی که می گوید به هیچ حزب و گروهی وابسته نیستم، شایسته نیست که در عرصه سیاست وارد شود چرا که چنین ادعایی با اصول سیاست ورزی تعارض دارد.

وی گفت: از برخی شنیده می شود نام حزب اراده ملت ایران را نمی شنویم یا کمتر می شنویم علت این مسئله علاوه بر کم کاری های خودمان، بیشتر به مشکل اصرار بر نادیده شدن دیگران در کشور برمی گردد شاید اگر چشم ها شسته و جور دیگری نگریسته می شد از خیلی وقت پیش می شد ما را هم دید.

سیام**1058**1436
کد N136404