پرز: هیچ جایگزینی برای مذاکرات صلح با فلسطین وجود ندارد

سیاسی

رئیس رژیم صهیونیستی در یک کنفرانس خبری با روسای سازمان‌های یهودی آمریکایی در قدس گفت: هیچ جایگزینی برای مذاکرات صلح اسرائیل با فلسطین وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، شیمون پرز، رئیس رژیم صهیونیستی با اشاره به ضرورت داشتن کشور فلسطین و یهود در کنار یکدیگر گفت: گمان نمی‌کنم که برای ما یا برای فلسطینی‌ها راه حل جایگزینی به جز صلح وجود داشته باشد.

وی افزود: ما باید از خودمان بپرسیم که هدف اصلی از این مذاکرات چیست و باید این مساله را شفاف کنیم که اسرائیل را به عنوان یک کشور یهود داشته باشیم. همچنین فلسطینی‌ها نیز باید هدف خود را که داشتن یک کشور مستقل برای خودشان است، مشخص کنند.

رئیس رژیم صهیونیستی در ادامه صحبت‌هایش برای روسای سازمان‌های آمریکایی یهودی در قدس گفت: ما نباید مذاکرات صلح را به تعویق بیاندازیم. اگر چه تصمیماتی که گرفته می‌شود دردآور هستند اما حق هستند.

پرز همچنین اقدامات جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا را در میانجی‌گری یک چارچوب کاری برای دستیابی به توافق صلح بین اسرائیل و فلسطین مورد تحسین قرار داد.

مذاکرات صلح میان اسرائیل و فلسطین ژوئیه سال گذشته میلادی پس از سه سال توقف تحت میانجی‌گری جان کری از سر گرفته شد. جان کری هم‌اکنون در حال بررسی توافق چارچوب کاری برای دستیابی به پیشرفت آتی درباره مذاکرات صلح میان اسرائیل و فلسطین است.

انتهای پیام

کد N136333