دومین مراسم اعطای جایزه ملی شهید دکتر رهنمون

سردار سلامی:منطقه را از تسلط استراتژیک دشمن خارج کرده‌ایم

سیاسی

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: قدرت دفاعی ما امروز مطمئن‌تر از هر زمان دیگری است و از مرز بازدارندگی هم عبور کرده‌ایم و نگرانی ما نسبت به یک یا چند دهه قبل کاملا برطرف شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) –منطقه خوزستان- سردار حسین سلامی که شب گذشته در چهارمین یادواره فرهنگی و دومین مراسم اعطای جایزه ملی شهید دکتر رهنمون در پادگان شهید مسعودیان اهواز سخن می‌گفت،اظهار کرد: قدرت دفاعی ما امروز مطمئن‌تر از هر زمان دیگری است و از مرز بازدارندگی هم عبور کرده‌ایم و نگرانی ما نسبت به یک یا چند دهه قبل کاملا برطرف شده است.ما توانسته‌ایم منطقه را از تسلط استراتژیک دشمن خارج کنیم و دشمن در شرق مدیترانه یک بازیگر شکست خورده است و دیگر از نقشه راه برای احیای رژیم صهیونیستی خبری نیست. دیگر از تلاش دشمن برای امتداد قدرت نظامی علیه سوریه و از حربه‌های دشمن برای فلج کردن ایران تحت عنوان تحریم خبری نیست.اگر امروز آرام و ایمن هستیم به دلیل آفرینش آن عظمت پایان‌ناپذیر در دوره ای است که آن را دوره دفاع مقدس می‌نامیم.

وی افزود: جنگ متوقف نشده و اشکال متفاوتی به خود گرفته است. دفاع مقدس به اندازه مواجهه با قدرت‌های بزرگ در هر صحنه‌ای اعتماد به نفس ملی و انقلابی را در ملت ایران تولید کرد. اگر این اعتماد به نفس نبود نمی‌توانستیم در عرصه‌های دیگر این جنگ جهانی که جنبه اقتصادی به خود گرفته و تحریم‌های اقتصادی را به شدیدترین شکل تاریخی خود به ملت ایران روا داشته و در عین حال انزوای سیاسی، عملیات روانی، تهاجم فرهنگی، جنگ اطلاعاتی و لشگرکشی نظامی در شکل عملیاتی به ما تحمیل شد، ایستادگی و پیشروی کنیم.

سلامی یادآور شد: مشکلات وجود دارد اما ملت ایران بسیار بزرگتر از این مشکلات است و با اراده‌ای که در نظام رهبری این جامعه، ملت و مسئولان با درک این که ما در یک میدان جنگ هستیم، وجود دارد که بر مشکلات فائق آییم. ما اگر مثل دشمن که با بیان گزینه‌های خود برای پیشبرد یک جریان سیاسی استفاده می‌کند؛ می‌خواستیم از ابزارهای قدرتمان به نحو کاملی استفاده کنیم، گردش عمومی جهان بر مدار آرامش نمی‌ماند اما خویشتنداری کشور و عمل بر اساس توجه به مصالح عالم، جزو سیاست‌های راهبردی ماست.

وی افزود: هر ملت با هویت خود عمل می‌کند و بدون هویت نمی‌توان به زندگی ادامه داد. هنر امام ، انقلاب و شهیدان ما بازیابی هویت اصیل عاشورایی مان بود.

سلامی ادامه داد: تصوری که امروز از ایران اسلامی در ذهنیت جهانی نقش می‌بندد این است که اعتبار، آزادگی، ثبات قدم، جوانمردی، ادب و انسانیت شخصیت ایران اسلامی را در عالم توصیف می‌کند.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: وقتی ملتی به آن درجه از تفکر برسد که احساس کند مرزهای جغرافیایی، امید و آرزوهای او را محدود نمی‌کند، این ملت به اندازه کرانه این آرزوها بزرگ دیده می‌شود. چرا دشمن تصور م‌ کند ریشه هر شکستش به ما ربط دارد؟ این عظمت ملت ایران است که بدون حضور فیزیکی همه جا احساس می‌شود. شهدا پایه‌گذار این عظمت و بزرگی بودند. آنها در زمینه‌هایی جنگیدند که سناریوهای جهانی سازنده آن بودند. در همه عرصه‌هایی که دشمنان برای ملت ایران چالش تولید کرده‌اند، همه عرصه‌های جهانی بود. اکنون نیز همین گونه است.

سلامی اظهار کرد: چگونه می‌شود در چنین فضای نابرابر، یک ملت در انزوا و تحریم چنین قدرت‌نمایی از خود نشان دهد و بدون از دست دادن یک وجب از خاک خود، پیروز خارج شود؟ تاریخ مدیریت سیاسی آمریکایی‌ها در جنگ، حمایت آشکار سیاسی و نظامی اروپایی‌ها و تقویت ماشین جنگی عراق توسط شوروی‌ و تقویت قدرت اقتصادی عراق توسط کشورهای عربی حاشیه جنوبی خلیج فارس را هرگز فراموش نمی‌کند.

وی در بخش دیگر سخنانش گفت:اطبا در حوزه احیا عمل می‌کنند، احیا بازگردانده امید، الهام بخش زندگی و دادن جان به انسانها است و به همین دلیل دستهای معجزه‌گر پزشک وقتی که با یک نگاه مهربان همراه شود، معجزه درمان را چند برابر می‌کند و این به خاطر الهی بودن ماهیت این حرفه مقدس است. گاهی شاید این تصور وجود داشته باشد که یک پزشک که نماد تراکم تلاش چندین ساله برای دستیابی برای یک توانمندی در حوزه درمان است، حیف است که به شهادت برسد ولی پزشکان شهید ما فاتحان یک مسیر نورانی برای ساختن یک هویت عظیم برای ملت بوده‌اند.شهید دکتر رهنمون و شهدایی که مثل او و در کنار او مردانه ایستادند، یک حقیقت، تکیه گاه و یک قدرت پایان ناپذیر در اراده و روحیه ملت تولید کردند.

انتهای پیام

کد N136257