در مراسم گرامیداشت شهید مغنیه

پناهیان: بعضی می‌خواهند دل صهیونیست‌ها را بدست آورند

سیاسی

حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان با بیان اینکه بعضی می‌گویند اگر ما لبخند بزنیم سایرین خوب می‌شوند، اظهار کرد: لبخند،‌وادادگی و تیز کردن دندان‌های گرگ است.

حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان با بیان اینکه بعضی می‌گویند اگر ما لبخند بزنیم سایرین خوب می‌شوند، اظهار کرد: لبخند،‌وادادگی و تیز کردن دندان‌های گرگ است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین پناهیان شب گذشته در مراسم گرامیداشت شهید عماد مغنیه با اشاره به اینکه درس تاریخ اسلام حتی در حوزه‌ها درسی جنبی محسوب می‌شود، گفت: این در حالی است که امام علی(ع) بیان کرده که اینقدر تاریخ مطالعه کرده است که گویی با همگان زندگی کرده است.

این استاد دانشگاه در ادامه افزود: هیچ حادثه‌ای بی‌حکمت رخ نمی‌دهد حوادث دوران پیامبر معنی‌دار هستند و ما باید آن را درک کنیم در واقع با خواندن آیات و روایات بدون توجه به سیره ائمه به جایی نمی‌رسیم.

پناهیان همچنین با اشاره به وقایع دوران صدر اسلام افزود: علاقه و نفرت و نه منافع موجب ایجاد جنگ علیه پیامبر بود زیرا پیامبر به دنبال بر هم زدن مناسبات اجتماعی نبود و نمی‌خواست اقویا را به زیر بکشد. وی حتی به روسای قبایل یهودی هم احترام می‌گذاشت.

پناهیان در ادامه با انتقاد از مطرح نشدن همه بخشهای تاریخ صدر اسلام اظهار کرد: اگر بخشهای مربوط به جنگ و مبارزه را در صدر اسلام به ما آموخته بودند اکنون دیگر کسی اسلام منهای جهاد و قتل معاندان را بر زبان جاری نمی‌کرد. بعضی اکنون سعی می‌کنند جاذبه بالاتری از پیامبر داشته باشند و حتی دل صهیونیست‌ها را بدست آورند.

پناهیان در پایان با بیان اینکه خداوند برای شهدای مقاومت مقام خاصی قائل است گفت: اکنون شهدایی را می‌بینیم که به جرم محبت به علی(ع) شهید می‌شوند ولی نمی‌توان برای آنها مراسم بزرگداشت برگزار کرد. ماموریت شهید شاطری ساختن جنوب لبنان بود اما به دست پست‌ترین مردم که حتی نسبت به پیامبر نفرت دارند به شهادت رسید.

انتهای پیام

کد N135948