در پی ناآرامی ها در ˈکی یفˈ

اشتون از تحریم اوکراین توسط اتحادیه اروپا خبر داد

اتحادیه اروپا,تحریم

تهران - ایرنا - کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که وزیران امور خارجه اتحادیه ارو پا با اعمال تحریم ها علیه اوکراین موافقت کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری ˈاسکای نیوزˈ، وی روز پنجشنبه با اعلام این مطلب افزود: اتحادیه اروپا تصمیم گرفته است از ورود شماری از مسئولان اوکراینی به کشورهای عضو این اتحادیه جلوگیری و حساب های آنها را بلوکه کند.

وی همچنین خاطرنشان کرد که علاوه بر آن قرار است صادرات سلاح و تجهیزات نظامی و امنیتی به این کشور ممنوع شود.

به گفته اشتون، شورای امور خارجی اتحادیه اروپا از مقام های اوکراین و معارضین خواسته است گفت و گوهایی واقعی را برای توقف خشونت ها در اوکراین و یافتن یک راه حل سیاسی آغاز کنند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از سوی دیگر بر لزوم انجام تحقیقات مستقل درباره ناآرامی های اوکراین و نیز مجازات مسئولان آن تاکید کرد.

این در حالی است که بنا بر اعلام رسانه های خبری، وزیران امور خارجه، فرانسه، آلمان و لهستان روز پنج شنبه در سفر به اوکراین با مقام های این کشور دیدار و گفت وگو کردند.

براساس گزارش وزارت بهداشت اوکراین که روز پنجشنبه منتشر شده، تاکنون 67 نفر (از روز 18 ماه فوریه جاری) در کی یف پایتخت کشته شده اند که 11 نفر آنها در مراکز درمانی جان سپرده اند.

اوکراین از ماه نوامبر سال گذشته میلادی (آبان/ آذر1392) به دلیل امضا نکردن توافق تجارت آزاد با اتحادیه اروپا توسط رییس جمهوری این کشور به صحنه اعتراضات مردمی و خشونت بار تبدیل شده است.

**مترجمام**1480** 1597
کد N135725