تحولات سوریه/

شکست های پیاپی مخالفان سوریه/سلیم ادریس برکناری اش را رد کرد

آفریقا و خاورمیانه

به دنبال انتشار خبر اخراج "سلیم ادریس" فرمانده نظامی مخالفان سوری موسوم به ارتش آزاد سوریه وی اعلام کرد که با این تصمیم مخالف است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، سلیم ادریس فرمانده نظامی مخالفان سوری موسوم به ارتش آزاد سویه خبر برکناری اش از سمت ریاست ارتش موسوم به آزاد را تکذیب کرد.

این فرمانده نظامی در یک نوار ویدئویی اعلام کرد که با تصمیم شورای عالی نظامی مبنی بر بر کناری اش از سمت ریاست ارتش آزاد سوریه مخالف است و قصد دارد در ساختار ارتش آزاد بازنگری هایی صورت دهد.

وی با قرائت بیانه ای در این فیلم ویدئویی گفت که فرماندهان نظامی در داخل سوریه با تصمیم اخیر این شورا مخالف هستند و ارتباط خود را با شورای فرماندهی نظامی قطع کرده و آن را به رسمیت نمی شناسند.

سلیم ادریس همچین تاکید کرد که فرماندهان نظامی در مناطق مختلف سوریه متعهد شده اند که تحت فرماندهی وی به عملیات ها ادامه دهند و مسئولیت بازنگری و ایجاد تغییراتی در ساختار ستاد ارتش آزاد را به وی واگذار کرده اند.

در ادامه وی برخی از مسئولان سیاسی و نظامی مخالفان سوریه را به موضع گیری های فردی و تصمیم گیری براساس منافع شخصی متهم کرد.

ارتش آزاد سوریه روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که  فرمانده خود سلیم ادریس را اخراج و اعلام کرد: مشکلاتی که به موجب انقلاب سوریه و درگیری با ارتش این کشور ایجاد شده موجب اتخاذ این تصمیم شده است.

 

خواندنی از سراسر وب