آل‌هاشم: مذاکره‌کنندگان با هوشیاری به مذاکرات ادامه دهند

مذاكره,هسته‌‌يي,عقيدتي سياسي ارتش

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: مقامات آمریکا اگرچه از گزینه نظامی سخن می‌گویند، اما اذعان دارند که این شیوه پر هزینه است، بنابراین تلاش می کنند تا از طریق گسترش جنگ نرم، زمینه‌های برخورد سخت و نظامی را فراهم کنند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در جمع فرماندهان و کارکنان مرکز آموزش پشتیبانی نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه "فعالیت‌های مسالمت‌آمیز هسته‌ای ایران بهانه است و تمام تلاش دشمنان در جهت از بین بردن نظام اسلامی است"، افزود: مذاکره‌کنندگان ما باید هوشیار باشند و با رعایت سه اصل عزت، حکمت و مصلحت مذاکرات خود را پیگیری کنند.

وی با اشاره به اظهارات مقامات آمریکا درباره گزینه نظامی، خاطرنشان کرد: اگرچه آمریکایی‌ها از روی میز بودن گزینه‌های نظامی سخن می‌گویند اما اذعان دارند که این شیوه پر هزینه است و به همین دلیل می‌خواهند با گسترش جنگ نرم، زمینه‌های برخورد سخت و نظامی را فراهم کنند.

نماینده ولی فقیه در ارتش در ادامه با برشمردن زمینه‌های پیروزی انقلاب اسلامی ایران، خاطرنشان کرد: 50 سال قبل مردی در تاریخ ایران طلوع کرد که نقش او در نوع خود در جهان کم‌نظیر است. او پرچم استقلال و آزادی ایران را به تنهایی بر دوش کشید بدون آنکه واهمه‌ای از قدرت‌ها داشته باشد.

وی تصریح کرد: پیش از انقلاب اسلامی، تاریخ ایران دو نهضت مشروطه و ملی شدن صنعت نفت را نیز پشت سر گذاشته بود که هر کدام از این وقایع در کمتر از یک سال به بیراهه رفت و به شکست انجامید، اما امام راحل توانست در کمتر از 15 سال نهضت اسلامی را به ثمر برساند.

آل‌هاشم در ادامه به حرکت تاریخی مردم تبریز در 29 بهمن 56 اشاره کرد و افزود: تظاهرات شجاعانه مردم تبریز در آن روز، در ادامه حرکت شجاعانه مردم قم بود که یکی از حلقه‌های مهم در تاریخ انقلاب است.

وی با مرور تاریخ معاصر ایران، اظهار کرد: بررسی تحلیلی تاریخ معاصر کشور از لحاظ گوناگون حائز اهمیت است؛ چراکه ایران با وجود اینکه کشوری مسلمان و دارای ظرفیت‌های بالقوه بود، اما به عنوان یک کشور مهم و تأثیرگذار شناخته نمی‌شد و آنچه از ایران در افکار عمومی وجود داشت وابستگی و سرسپردگی بود.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، انقلاب اسلامی ایران را از جمله تحولات مهم قرن بیستم دانست و افزود: وقوع این انقلاب، بسیاری از نظریه‌پردازان را شگفت‌زده کرد و لازم است همه کسانی که در این زمینه صاحب نظر هستند به ابعاد و علل وقوع انقلاب شکوهمند اسلامی ایران بپردازند.

آل‌هاشم با اشاره به برخی تلاش‌ها برای قرار دادن نام انقلاب اسلامی ایران در کنار سایر انقلاب‌ها، خاطرنشان کرد: آنچه نظریه‌پردازان در عمل دیدند با واقعیت‌ها فاصله داشت، چراکه علت انقلاب در برخی از کشورها فرد، حزب، گروه یا کودتای نظامی بود اما در ایران این‌گونه نشد و موتور محرکه آن، اسلام و رهبری آن بود.

وی با بیان اینکه "تحولات قبل و بعد از انقلاب نشان داد که دو عامل اصلی، رمز پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود"، خاطرنشان کرد: به جز رهبری پیامبرگونه امام خمینی(ره)، مذهب و مردم از جمله عواملی بودند که موجب پیروزی انقلاب اسلامی در ایران شدند.

آل‌هاشم در ادامه افزود: امام(ره) همچون آفتاب حیات‌بخشی بودند که در سیاه‌ترین دوران ستمگری طاغوتیان، بر قلب محرومان نور امید پاشید و مردم را به پیکار به با تاریکی‌ها برانگیخت و جامعه را از ظلمت به سوی نور هدایت کرد.

وی با تأکید بر اینکه در مورد امام خمینی(ره) کم گفته و شنیده‌ایم، اظهار کرد: شناساندن زوایای مختلف روحیه و تفکر امام خمینی (رضوان‌الله تعالی علیه) از وظایف کسانی است که ایشان را درک کرده اند، چرا که این مرد بزرگ با چپاولگران شرق و غرب مبارزه ای بی امان کرد و جامعه اسلامی را به هویت اصلی خود بازگرداند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه تصریح کرد: امام خمینی(ره) قرآن را از فضای مقبره‌ها و مجالس ختم، به صحنه زندگی و اجتماع آورد و مسلمانان را به چنگ زدن به این ریسمان الهی فراخواند و بحمدالله در این 35 سال، جوانان ما در مجامع بین‌الملی حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به حادثه مسجد ابوذر، تأکید کرد: خدا را شاکریم فردی جایگزین امام راحل شد که با همان صلابت راه ایشان را ادامه می‌دهد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش همچنین به تلاش دشمنان برای سرنگونی انقلاب اسلامی از طریق جنگ و ترور اشاره کرد و گفت: آنها وقتی از این راه‌ها به موفقیت نرسیدند از طریق نظامی وارد شدند و با تجیهزات زرهی و اطلاعاتی بلوک شرق و غرب، تلاش کردند این انقلاب نوپا را از بین ببرند.

آل‌هاشم افزود: امروز هم تمام تلاش دشمنان برای محدود کردن جمهوری اسلامی ایران در موضوع فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای بهانه است، چراکه آنها با اسلام و اصل انقلاب مخالفند و از این راه می‌خواهند نظام ما را از بین ببرند؛ بنابراین مقام معظم رهبری اخیرا فرمودند از اول به نتیجه مذاکرات خوشبین نبودم، اما مخالف مذاکره نیستم.

وی با خطاب قرار دادن مذاکره‌کنندگان، اظهار کرد: مذاکره‌کنندگان ما باید هوشیار باشند و بر اساس حقوق ملت و رعایت خطوط قرمز نظام به مذاکرات ادامه دهند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در پایان با اشاره به هشدار مقام معظم رهبری درباره تهاجم فرهنگی و جنگ نرم در طول 20 سال گذشته، خاطرنشان کرد: دشمن به دنبال این است که از طریق فرهنگی، جوانان و خانواده‌های ما را از هم بپاشد، در نتیجه باید درباره فعالیت‌های فرهنگی هوشیار بود.

انتهای پیام

کد N135352