نوای وقت: اسلام آباد برای نابودی تروریسم در کنار ایران ایستاده است

ایران,مرزی

اسلام آباد - ایرنا - روزنامه ˈنوای وقتˈ روز پنجشنبه نوشت: دولت پاکستان به منظور نابودی عناصر تروریستی و گروههایی که باعث ایجاد سو تفاهم مرزی این کشور با جمهوری اسلامی ایران می شود؛ در کنار کشور برادر و دوست یعنی ایران ایستاده است.

به گزارش ایرنا، این روزنامه اردو زبان چاپ شهر ˈلاهورˈ امروز در گزارشی با عنوان ˈربایش مرزبانان ایرانی و لزوم بر حل منطقی و درست این موضوعˈ نوشت: ایران و پاکستان دو کشور همسایه و برادر یکدیگر هستند؛ اگر مسائلی منجر به اختلاف میان آنها شود باید از طریق همکاری مشترک و تعاملات نزدیک، نسبت به حل آن اقدام کنند.

در این گزارش آمده؛ نیروهای سپاه مرزی، سازمان های امنیتی و اطلاعاتی پاکستان اگر اطلاعی درباره محل نگهداری مرزبانان ربوده شده ایرانی در داخل خاک پاکستان داشتند بدون تردید مقام های ایران را در این باره مطلع می کردند؛ اما ممکن است برخی دیگر از گروههای تروریستی مانند جندا... در پنهان کردن مرزبان ایرانی نقش جدی داشته باشند.

در گزارش روزنامه نوای وقت تصریح شده، پاکستان که خود قربانی تروریسم است؛ اقدامات و تلاش های فراوانی را برای ریشه کن کردن این چالش انجام می دهد زیرا تروریست ها باعث آسیب های جدی اقتصادی و جانی به پاکستان شده اند.

این روزنامه پاکستانی با اشاره به اینکه دولت ایران نیز باید موقعیت دشوار پاکستان و از خودگذشتگی های این کشور در مسیر مبارزه با تروریسم را درک کند، نوشت: جمهوری اسلامی ایران اطمینان داشته باشد که اگر مرزبانان ربوده شده این کشور در خاک پاکستان قرار داشتند؛ اسلام آباد از هیچ اقدامی برای رهایی آنان دریغ نمی کرد.

نوای وقت در پایان بر ضرورت همکاری مشترک جمهوری اسلامی ایران و پاکستان بمنظور مقابله با فعالیت های تروریستی تاکید کرد.

به دنبال انجام عملیات تروریستی و به گروگان گرفته شدن پنج نفر از مرزبانان ایران در منطقه جکیگور در شرق کشورمان در شامگاه هفدهم بهمن ماه جاری از سوی گروهک تروریستی به اصطلاح جیش العدل و انتقال آنان به داخل پاکستان ، ˈنور محمد جدمانیˈ سفیر پاکستان در تهران، دو بار از سوی مقام های وزارت خارجه احضار و مراتب ناخرسندی و اعتراض رسمی جمهوری ایران به وی ابلاغ شد.

آساق ** 1095 ** 1597
کد N135307