یک مقام آمریکایی:

تحریم های نفتی واشنگتن علیه ایران ادامه می یابد

ایران در جهان

به گفته یک مقام آمریکایی تحریم های یکجانبه این کشور علیه ایران حتی در صورت دستیابی به توافق هسته ای با 1+5 به قوت خود باقی می ماند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دور نخست مذاکرات هسته ای ایران و 6 قدرت بزرگ در وین با تعیین زمان برگزاری دور جدید این مذاکرات در حالی به پایان رسید که آمریکایی ها از ادامه تحریم های یکجانبه این کشور علیه ایران حتی در صورت دستیابی به توافق نهایی خبر می دهند.

در همین رابطه یک مقام دولت آمریکا که خواست نامش فاش نشود گفت تحریم های آمریکا علیه ایران در بخش نفت حتی در صورت توافق ایران و کشورهای 1+5 در زمینه برنامه هسته ای این کشور ادامه خواهد یافت. این در حالی است که طبق توافق اولیه ژنو، آمریکا موظف است در ازای اجرای مفاد توافقنامه از سوی ایران که هم اکنون در حال انجام است به تعهد خود یعنی کاستن از میزان تحریم ها، عمل کند.

این مقام آمریکایی تاکید کرد: انتظار می رود تحریم های یکجانبه آمریکا در حوزه نفت به قوت خود باقی بماند. این سخنان پس از آن مطرح می شود که مقامات غربی حاضر در مذاکرات وین، روند این دوره از مذاکرات را مثبت ارزیابی و ابراز امیدواری کردند این روند به اختلافات 10 سال اخیر ایران و غرب بر سر برنامه هسته ای خاتمه دهد.