رهبر کره شمالی سالانه بیش از 700 میلیون دلار صرف کالاهای لوکس می‌کند

سیاسی

در حالی که مردم کره شمالی از قحطی و کمبود غذا به شدت رنج می‌برند، رهبر جوان این کشور حدود 386 میلیون پوند در یک سال برای پرداخت اقلام لوکس هزینه کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه دیلی تلگراف، این اقلام شامل پیانو، خودرو و هزار سالن تئاتر خصوصی است و این دوبرابر هزینه‌ای است که پدر وی کیم جونگ ایل در سال صرف می‌کرد.

اختصاص هزینه‌های سرسام آور برای خرید کالاهای لوکس مانند پیانو، خودرو، سالن تئاتر خصوصی یک هزار نفری در کمیسیون سازمان ملل در خصوص بررسی سوابق حقوق بشری کره شمالی مستند سازی شده است.

این کمیته در سال یک گزارش 374 صفحه‌ای در خصوص هزینه‌های پرداخت شده از سوی کیم جونگ اون برای کالاهای لوکس که مبلغ آن به 714 میلیون دلار (386 میلیون پوند) می‌رسید منتشر کرده است در این گزارش که پس از تحقیقات گسترده منتشر شده است آمده که این کالاهای لوکس وارداتی شامل ده‌ها خودروی مرسدس بنز آخرین سیستم، ده‌ها پیانو و سالن تئاتر خصوصی یک هزار نفری است این تئاتر توسط دوستان کیم جونگ ایل استفاده خواهد شد.

یک مقام پییشن کره شمالی که پیش از این از کشور گریخته است در یک کمیسیون سازمان ملل گفت که کیم جونگ اون این هزینه‌ها را از قاچاق عاج فیل از آفریقا به چین و فروش غیرقانونی الکل به کشورهای اسلامی به دست آورده است.

انتهای پیام

کد N135224